Logo BIP Logo ePUAP
 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ

AKTUALNOŚCI 2016

 • Dzienny Dom Opieki Medycznej w Kup

  Dzienny Dom Opieki Medycznej w Kup.png Od 01.12.2016 r., w  Stobrawskim Centrum Medycznym w Kup został uruchomiony Dzienny Dom Opieki Medycznej. Bezpłatna opieka medyczna dla osób 65+ w warunkach zbliżonych do domowych. Opieka pielęgniarska, terapia zajęciowa, rehabilitacja ruchowa, konsultacje ze specjalistami w dziedzinie rehabilitacji ruchowej, dietetyki i psychologii. Szczegóły na załączonym plakacie.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 09-12-2016 12:04
 • Najaktywniejszy Lider Społeczności Wiejskiej

  DSC04134.jpeg

  W środę, 07.12.2016 r. w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie odbyło się Spotkanie Mikołajkowe 2016 podczas którego ogłoszono wyniku konkursu pt. „Najaktywniejszy Lider Społeczności Wiejskiej”. Mieszkaniec Zagwiździa pan Andrzej Puławski otrzymał podczas podsumowania konkursu zaszczytne III miejsce. Gratulujemy.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 07-12-2016 14:31
 • Sadzenie przydrożnej alei w Dębińcu

  ZOPK_projekt nasadzeń w Dębińcu_XI (3).jpeg

  Pod koniec listopada br. w ramach projektu pn. “Inwentaryzacje przyrodnicze kluczem do edukacji ekologicznej i ochrony bioróżnorodności w województwie opolskim” Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych w ramach RPO WO na lata 2014 - 2020, Oś priorytetowa V, "Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego", działanie 5.1 Ochrona różnorodności biologicznej wykonał nasadzenia drzew przy drodze gminnej w Dębińcu w ilości 80 szt. z gatunku lipa drobnolistna. Nasadzenia mają na celu pokazanie modelowej realizacji zaleceń programu zadrzewieniowego w zakresie tworzenia nowych alei lub uzupełniania starych.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 07-12-2016 12:26
 • Kiermasz Bożonarodzeniowy PG w Zagwiździu

  ogloszenie na kiermasz.jpeg

  Gimnazjaliści, nauczyciele oraz Rada Rodziców przy Publicznym Gimnazjum w Zagwiździu serdecznie zapraszają na coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 11.12.2016 r. w salce parafialnej w Zagwiździu. Tradycyjnie kiermasz będzie poprzedzony jasełkami w wykonaniu naszych uczniów. Jasełka rozpoczynają się o godz. 14:30 w kościele parafialnym pw. NSPJ w Zagwiździu.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 07-12-2016 07:53
 • Kiermasz Świąteczny w Nowych Budkowicach

  Kiermasz Nowe Budkowice.jpeg Sołectwo Nowe Budkowice zaprasza serdecznie na Kiermasz Świąteczny, który będzie miał miejsce w sobotę, 10.12.2016 r. przy Domu Spotkań w Nowych Budkowicach. Kiermasz rozpocznie się o godz. 17:00.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 01-12-2016 12:47
 • Relacja Grupy Balaton z kiermaszu w Murowie

  LOGO_Kraina borsuka_Winter edition.png

  Zamieszczamy informację o relacji Grupy Balaton z niedzielnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Publicznej Szkole Podstawowej w Murowie (PSP w Murowie). W tym roku kiermasz zorganizowany został przez społeczność PSP w Murowie. Kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców Murowa i z innych miejscowości gminy. Zapraszamy do obszernej foto i video relacji z pierwszego w tym roku wydarzenia bożonarodzeniowego w naszej gminie.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 28-11-2016 11:07
 • Akcja Mikołajki w Gminie Murów

  LOGO_Kraina borsuka_Winter edition.png Po raz trzynasty w Gminie Murów organizowana jest zbiórka darów na paczki, które zostaną przekazane przez Mikołaja i jego pomocników podopiecznym Domu Dziecka w Chmielowicach, potrzebującym z Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Zopowych oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Zbiórka prowadzona jest do piątku, 09.12.2016 r. we wszystkich sklepach spożywczych, remizach OSP, bibliotekach oraz placówkach oświatowych w gminie. W dalszej części ogłoszenia, treść apelu do potencjalnych darczyńców.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 29-11-2016 08:04
 • Informacja Prezesa KRUS

  Ogłoszenie KRUS.pdf.jpeg Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) informuje, iż każde dziecko poniżej 16. roku życia w rodzinie osób ubezpieczonych w pełnym zakresie w KRUS ma zapewnione ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenie NNW). Owe ubezpieczenie nie ma ograniczeń terytorialnych (obowiązuje zarówno w kraju, jak i na świecie). Więcej informacji na stronie: www.krus.gov.pl.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 28-11-2016 08:54