Logo BIP Logo ePUAP
 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ

AKTUALNOŚCI 2017

 • Terminy polowań zbiorowych

  info[1].jpeg

  W związku z informacją podaną przez PGL LP Nadleśnictwo Kup o zbiorowych polowaniach, które zostaną przeprowadzone m.in. w lasach okalających miejscowość Czarna Woda apelujemy do jej mieszkańców o to, aby bez wyższej konieczności nie wybierali się do wspomnianych lasów. W przypadku takiej konieczności, prosimy, aby zachować wszelkie środki ostrożności. Polowania odbędą się w listopadzie i grudniu bieżącego roku, jak i w styczniu 2018 r. Szczegółowy harmonogram w dalszej części tekstu.
   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 16-11-2017 10:56
 • Zapraszamy na konkurs "Nas Łączy Muzyka"

  ZAJAWKA PIOSENKA 2017.jpeg Młodzieżowa Rada Gminy Turawa zaprasza do udziału w XII otwartym konkursie piosenki pn. "Nas Łączy Muzyka", który odbędzie się 16.12.2017r. o godz. 17.00 w Węgrach. Zapisy uczestników do 10.12. br. do godz. 22.00 na adres mgr.turawa@op.pl.

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 16-11-2017 10:09
 • Koncert z okazji święta patronki muzyki kościelnej

  Cecylia 2017.jpeg W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie na koncert z okazji święta patronki muzyki kościelnej - św. Cecylii, w wykonaniu scholi Cantus Mirabilis, chóru Spotkanie oraz orkiestry dętej Camerata. Koncert odbędzie się w zbliżającą niedzielę, 19.11.2017 r. w kościele parafialnym w Starych Budkowicach. Koncert rozpocznie się o godz. 15:00, organizatorzy - Stowarzyszenie Artystyczne Spotkanie oraz Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Rocha w Starych Budkowicach, zadbali również o gościnne występy wykonawców muzyki kościelnej.   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 13-11-2017 14:59
 • Obchody 99. rocznicy Święta Niepodległości

  Gazetka z okazji Święta Niepodległości.jpeg W Publicznej Szkole Podstawowej w Zagwiździu obchodzono uroczyście 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Apel przygotowali uczniowie klas III. Przedstawienie było kreatywne, przygotowany scenariusz oparty był na porównaniu przeszłości i dnia dzisiejszego. Uczniowie wykazali się wrażliwością na wydarzenia z otaczającego nas życia codziennego. Ich spostrzeżenia potwierdzają starą prawdę, iż historia kołem się toczy i nic nie jest nam dane raz na zawsze. Szczególne podziękowania za wkład pracy należą się autorce scenariusza Karolinie, Florianowi za prace plastyczne oraz Michałowi za grę aktorską. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 11-11-2017 18:21
 • Informacja o obowiązujących nowych nazwach ulic w Murowie

  Wójt Gminy Murów informuje.jpeg Wójt Gminy Murów informuje, że w związku z podjętymi przez Radę Gminy Murów uchwałami, należy używać obowiązujących nowych nazw ulic w Murowie: Świerczewskiego – obecnie Parkowa, Hanki Sawickiej – obecnie Nowa, ZWM – obecnie Słoneczna.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 10-11-2017 09:06
 • Bezpłatne szkolenia komputerowe

  Ulotka.pdf.jpeg Szkolenia kierowane są do mieszkańców województwa opolskiego, w wieku powyżej 18 roku życia, bezrobotnych, pracujących lub biernych zawodowo (emerytura, renta). Szkolenie odbywa się w grupach 10-cio osobowych w pobliżu miejsca zamieszkania. W zależności od potrzeb, szkolenia mogą być prowadzone w godzinach rannych lub popołudniowych, w dni robocze lub wolne od pracy. Szkolenia prowadzone są na poziomie podstawowym (od podstaw) i kończą się egzaminem oraz uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu z zakresu DIGCOMP. Więcej informacji w dalszej części tekstu.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 10-11-2017 07:53
 • Zawiadomienie o konsultacjach

  HerbGminaMurów.jpeg

  Wójt Gminy Murów informuje, iż zostały rozpoczęte prace nad „Programem współpracy Gminy Murów z organizacjami pozarządowymi na rok 2018” i zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, działających na terenie gminy Murów , do wnoszenia propozycji, w terminie od 9 do 16 listopada br., na adres:ug@murow.pl.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 09-11-2017 10:50
 • Biuletyn Witryny Wiejskiej

  BWW_XI_2017.jpeg

  Witryna Wiejska, portal dla społeczności lokalnych na terenach wiejskich poleca w tym miesiącu artykuł i poradnik dotyczący opieki nad seniorami. W opracowaniu zaprezentowane zostały wybrane formy wsparcia dla seniorów i ich opiekunów, które regulowane są zarówno przepisami dotyczącymi pomocy społecznej, jak też opieki zdrowotnej. W ostatniej części poradnika zaprezentowana została innowacja, jaką są testowane obecnie gospodarstwa opiekuńcze. Zapraszamy do lektury.
   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 09-11-2017 09:40