Logo BIP Logo ePUAP
 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ

AKTUALNOŚCI 2017

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy i jasełka PSP w Zagwiździu

  PSP_w_Zagwiździu_Kiermasz_Bożonarodzeniowy_2017.jpeg Uczniowie, nauczyciele i rada rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Zagwiździu zapraszają na coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę, 17.12.br. w Zagwiździu. Kiermasz rozpocznie się o godz. 14:30 w kościele parafialnym występem artystycznym "Jasełka". Na drugą część programu organizatorzy zapraszają do salki parafialnej.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 12-12-2017 14:49
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Starych Budkowicach

  plakat2 2017.jpeg W zbliżającą się niedzielę, 17.12.br. w Starych Budkowicach odbędzie się Jarmark bożonarodzeniowy, tzw. Weihnachtsmark organizowany przez Radę Sołecką oraz ks. Proboszcza. Weihnachtsmarkt będzie miał miejsce w Farskiej Stodole.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 12-12-2017 14:34
 • Sukces uczniów PSP w Zagwiździu w konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

  PSP_Zagwiździe_konkurs_ZOPK.jpeg

  Miło nam poinformować, że czworo naszych gimnazjalistów stanęło na podium w finale etapu gminno-parkowego XVII edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Pytania dotyczyły wiedzy z zakresu biologii, geografii oraz parków krajobrazowych. Drużyna w składzie: Agnieszka Dydzik, Karolina Bieganowska, Julia Nowak i Michał Kulik zajmując II miejsce zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Pierwsze miejsce za największą ilość punktów otrzymała Agnieszka Dydzik. Gratulujemy uczniom sukcesu i trzymamy kciuki w kolejnym etapie.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 12-12-2017 13:22
 • Akcja Mikołajki 2017 w Gminie Murów - relacja

  GminaMurów_akcja_Mikołajki_2017 (1).jpeg

  Już czternasty raz z kolei w gminie Murów z powodzeniem odbyła się akcja Mikołajki. Hojność darczyńców przekroczyła znów oczekiwania organizatorów - udało się przygotować aż 146 paczek, które trafiły do podopiecznych Domu Dziecka w Chmielowicach, Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Zopowej oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Podziękowania należą się również strażakom naszej gminy, którzy z wielkim zaangażowaniem przeprowadzają biorą udział w tej akcji.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 11-12-2017 14:44
 • Przypominamy o akcji zbierania darów

  1DSC00453 (Kopiowanie).jpeg

  Przypominamy o ostatnim dniu w którym można oddać dary na paczki, które Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami przekaże jutro, 09.12.br. dzieciom i podopiecznym Domu Dziecka w Chmielowicach, potrzebującym z Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Zopowych oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 08-12-2017 11:16
 • Biuletyn Witryny Wiejskiej

  WW_XII_2017.jpeg

  Witryna Wiejska, portal dla społeczności lokalnych na terenach wiejskich poleca w tym miesiącu artykuł i poradnik dotyczący świadczenie usług agroturystycznych w gospodarstwach rolnych. Poradnik zawiera cenne wskazówki, jak  właściciele gospodarstw mają się przygotować, aby ich oferta była odpowiednio dobrana i realizowana zgodnie z charakterem wiejskości i potrzebami klienta. Ponadto w grudniowym wydaniu witryny zamieszczono poradnik odnoszący się do krajowych form finansowego wsparcia dla przedsiębiorców z terenów wiejskich. Zapraszamy do lektury.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 04-12-2017 10:07
 • „Pewnego razu na Zachodzie”. Seria filmów o Opolu i regionie - premiera telewizyjna

  pewnego razu.jpeg

  W ramach filmowej serii pt. „Pewnego razu na Zachodzie” będzie można zobaczyć cztery odcinki filmów krótkometrażowych o regionie opolskim, przedstawiające dawną obyczajowość oraz historię Opola i regionu. Seria zrealizowana jest niesztampowo, z humorem, przybliży widzom historię mniej znaną. Każdy z odcinków poprzedzony jest czołówką w klimacie westernowego pojedynku oraz zapowiedzią. Zapraszamy szczególnie do obejrzenia odcinka pt. „Gdzie jest Fryderyk”, który będzie emitowany w środę, 06.12.br. o godz. 13:10 na kanale TVP Historia.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 01-12-2017 13:42
 • Komunikat do właścicieli i zarządców budynków w związku z trwającym sezonem grzewczym 2017/2018

  Info.jpeg

  Przypominamy właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych o komunikacie Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 01-12-2017 12:44