Logo BIP Logo ePUAP
 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ

Uprzejmie informujemy, iż w Wielki Piątek, 19.04.2019 r. Urząd Gminy w Murowie będzie czynny w godzinach od 07:15 do 13:30
 

Aktualności 2019

 • Życzenia świąteczne

  Kroszonki budkowickie.jpegŻyczenia pogodnych Świąt Wielkanocnych, pachnących wiosną, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym i wśród przyjaciół składa Wójt Gminy Murów, Radni Gminy Murów i pracownicy Urzędu Gminy w Murowie.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 18-04-2019 13:28
 • Godziny pracy Urzędu Gminy w Murowie w Wielki Piątek

  info[1].jpeg

  Informujemy, że w zbliżający się Wielki Piątek, 19.04.br. Urząd Gminy w Murowie będzie czynny w godzinach od 07:15 do 13:30. Za ewentualne niedogodności przepraszamy.

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 18-04-2019 11:18
 • Wyróżnienie "Opolskiej Gwiazdy Europy" dla przedstawiciela Zagwiździa

  Gala_15_lat_opolskiej_wsi_w_Unii_ Europejskiej (6).jpeg

  Podczas uroczystej Gali "15 lat opolskiej wsi w Unii Europejskiej" w dniu 15 kwietnia br. w Filharmonii Opolskiej wyróżniono najaktywniejszych mieszkańców obszarów wiejskich. Z naszej gminy wyróżniony został za wieloletnią współpracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju sołectwa Zagwiździe Pan Hubert Nanko. Wręczając wyróżnienie "Opolskiej Gwiazdy Europy" Zarząd Województwa Opolskiego chciał podziękować wszystkim uczestnikom wiejskiego życia, którzy w znaczący sposób przyczynili się nie tylko do rozwoju własnej miejscowości, ale z sukcesem pomogli w wykorzystaniu funduszy unijnych. Serdecznie gratulujemy Panu Hubertowi i życzymy niekończącego się zapału w podejmowaniu kolejnych ciekawych inicjatyw.   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 17-08-2015 13:56
 • Zadrzewienia na obszarach wiejskich – dobre praktyki i rekomendacje

  Zadrzewienia-na-obszarach-wiejskichpodglad.pdf.jpeg

  Polecamy naszym rolnikom i osobom interesującym się sprawami ochrony przyrody lekturę publikacji nt. zadrzewień na obszarach wiejskich. Według różnych badań, utrzymując sprzyjający rolnictwu mikroklimat, zadrzewienia podwyższają plony roślin uprawnych o 10-20% i więcej. Hamują siłę wiatru wysuszającego glebę i wywiewającego jej cząstki. Stymulują opady i chłodzą powietrze. Zapewniają schronienie owadom zapylającym rośliny uprawne i ptakom żywiącym się owadami żerującymi na uprawach, są pożytkiem dla pszczół. Ograniczają spływ biogenów z pól i są podstawą do działań w ramach agroleśnictwa.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 16-04-2019 09:13
 • Konkurs Mały ogród – wielka sprawa - etap II - roztrzygnięty

  ao.jpeg

  Uczniowie klasy IIIa i klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej w Zagwiździu zdobyli wyróżnienie w konkursie Mały ogród – wielka sprawa – etap II na zaplanowanie dziecięcych ogródków przyjaznych różnorodności biologicznej, a tym samym pozyskali nagrodę rzeczową (bon towarowy) w wysokości 500,00 zł. Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska. Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunowi zespołu zaangażowania i wykonania oryginalnego projektu ogródka przyszkolnego, który zyskał uznanie komisji konkursowej.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 15-04-2019 10:00
 • Komunikat o zagrożeniu upraw roślin

  rzepak_ozimy_slodyszek_rzepakowy.jpeg Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa Oddział/Opole informuje, że na plantacjach rzepaku ozimego pojawiły się chrząszcze słodyszka rzepakowego. Decyzję o sposobie i terminie zwalczania słodyszka rzepakowego na rzepaku ozimym należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji na plantacji. Więcej informacji znajdą Państwo na załączonym plakacie.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 12-04-2019 09:39
 • Dodatkowy numer konktaktowy PINB w powiecie opolskim

  PINB.jpeg W związku z problemem natury technicznej Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w powiecie opolskim informuje o dodatkowym nr telefonu do Inspektoratu: 512 471 995.

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 11-04-2019 13:33
 • I Powiatowy Festiwal Pieśni Ludowej

  Plakat.jpeg Namysłowski Ośrodek Kultury organizuje I Powiatowy Festiwal Pieśni Ludowej, który odbędzie się w dniu 30.06.2019 r. o godzinie 14.00. Celem Festiwalu jest promowanie zespołów ludowych i rękodzielników działających na terenie Powiatu Namysłowskiego oraz terenie LGD Stobrawski Zielony Szlak. Organizator festiwalu zaprasza do udziału zespoły ludowe z terenu każdej gminy wchodzącej w skład LGD Stobrawski Zielony Szlak oraz Powiatu Namysłowskiego. Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest przesłanie w terminie do dnia 24 maja 2019 r. Regulamin w dalszej części tekstu.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 11-04-2019 13:19