Logo BIP Logo ePUAP
 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ

Aktualności 2019

 • I Festiwal Bioróżnorodności

  plakat Festiwal.pdf.jpeg

  W dniu 22 października 2019 r. w Hotelu DeSilva Premium w Opolu o godz. 14.00 Aglomeracja Opolska organizuje I Festiwal Bioróżnorodności, a w ramach niego ciekawe wykłady i prelekcje oraz degustacja potraw i produktów ekologicznych, zdrowej żywności, potraw tradycyjnej kuchni regionalnej. Festiwal to kolejna okazja promocji różnorodności biologicznej naszego regionu, wprowadzenia prostych i ekologicznych rozwiązań do życia codziennego, a także możliwość wymiany poglądów dotyczących zrównoważonego życia w zgodzie z naturą. Dla wszystkich gości przygotowano pamiątkowe podarunki w postaci nasion i cebulek kwiatowych. W imieniu organizatora zapraszamy do udziału w festiwalu.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 11-10-2019 11:50
 • Oferta pracy - PKS Opole

  kierowca_busa.jpeg

  Jak już wiadomo jest problem z połączeniami autobusowymi w godzinach popołudniowych z Opola do naszej gminy. PKS Opole w chwili obecnej boryka się z prozaicznym problemem jakim jest brak kierowców oraz pozyskaniem nowych pracowników. Chcąc pomóc w tej kwestii, w imieniu PKS-u publikujemy poniżej ogłoszenie o wakacie na stanowisko pracy jako kierowca. Może jest jakiś kierowca z terenu naszej gminy, który chętnie podjąłby pracę w PKS-ie.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 04-10-2019 09:52
 • Informacja dla hodowców bydła

  inspektorat weterynaryjny.jpeg

     Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu informuje, że 1 stycznia 2018 r. ruszył program którego celem jest rozpoznanie i poprawa sytuacji epizootycznej w odniesieniu do IBR/IPVi/lub BVD MD w stadach bydła objętych programem, realizację programu zaplanowano na kolejnych 5 lat kalendarzowych.

  W związku z faktem, iż nowe stada mogą być zgłaszane do programu pod koniec każdego roku kalendarzowego tak, aby w nowym roku mogły one przystąpić  do realizacji tego programu, należy do dnia 31 grudnia 2019 roku zgłosić gotowość do przystąpienia do programu zgodnie z zasadami.

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 02-10-2019 09:34
 • Informacja o przerwie w dostawie energii elektrycznej

  tauron.png

      TAURON Dystrybucja informuje o zaplanowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej dla: 46-030 Okoły, ul. Wiejska Oczyszczalnia Ścieków Murów w terminie: 04.10.2019, godz. 10:00 - 04.10.2019, godz. 13:00.

   
   
   
  Zobacz więcej
  Data publikacji: 30-09-2019 13:39
 • Gmina Murów partnerem w programie „Czyste Powietrze”

  WFOŚiGW_podpisanie_porozumienia_I.jpeg

  Informujemy, że Gmina Murów podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu w sprawie realizacji programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Celem tego programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery pochodzących z istniejących lub nowo powstałych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 25-09-2019 08:56
 • "Święto Ziemniaka" w Murowie

  Święto Ziemniaka 2019 wersja ostateczna (1).pdf.jpeg

  Stowarzyszenie Miłośników Murowa zaprasza w najbliższą niedzielę 29.09. na "Święto Ziemniaka". Od godz. 14.00 zapewniamy bogaty program artystyczny, rekreacyjny i kulinarny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O 18.00 zaczynamy zabawę z zespołem Vega. Szczegóły na plakacie.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 25-09-2019 08:39
 • Relacja z dożynek powiatowo - gminnych

  1.jpeg

     Dnia 14-15 września br. w Starych Budkowicach odbyły się dwa dni biesiady, na których licznie zgromadzili się mieszkańcy Gminy Murów oraz goście z powiatu opolskiego.

  Pierwszy dzień imprezy przebiegł pod znakiem kultury niemieckiej, a mianowicie odbył się Kreiskonzert organizowany przez TSKN, wystąpiła gwiazda wieczoru – duet Aneta&Norbert. Następnie do wspólnej zabawy i śpiewu zachęcał Marcus, który swoim programem artystycznym rozbawił wszystkich przybyłych. Wieczorem mieszkańcy oraz goście mogli poczuć klimat Oktoberfestu, którego nadał zespół Kwaśnica Bavaria Show. Znaleźli się również ochotnicy do tańca na parkiecie. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a zadowoleni mieszkańcy biesiadowali przy dźwiękach blasmusik oraz piwie.

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 24-09-2019 14:52
 • Dyżur Radnego Gminy Murów w Nowych Budkowicach

  info.png

       Informujemy, że Radny Gminy Murów Pan Przemysław Chrzanowski w każdy czwartek w godzinach od 18.00 do 19.00 w świetlicy wiejskiej w Nowych Budkowicach będzie pełnił dyżur radnego, w trakcie którego mieszkańcy będą mogli poruszyć sprawy dotyczące sołectwa Nowe Budkowice.

   

   
  Zobacz więcej
  Data publikacji: 24-09-2019 14:07