Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Spotkanie z dietetykiem

Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze.
Było poruszanych wiele tematów:
Odchudzanie - dlaczego warto schudnąć, wskaźniki masy ciała: BMI, WHR, ilość tkanki tłuszczowej, masa ciała, a ilość tkanki tłuszczowej - rola ruchupowinno wyglądać zdrowe odżywianie / skuteczne odchudzanie: podstawowe zasady, najczęstsze błędy, rola ruchułapki dietetyczne i mity żywieniowe Pod koniec spotkanie, każda osoba mogła "poddać się" analizie składu ciała - no i każdy z tego skorzystał. Podczas analizy jest wykorzystywana metoda bioelektrycznej impedancji BIA (ang. Body Impedance Analysis) opierająca się na różnicy w oporze elektrycznym pomiędzy tkanką tłuszczową, a mięśniową. Dzięki niemu możliwe jest
wykonanie bardzo dokładnych i wiarygodnych pomiarów: zawartości tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej masy ciała nawodnienia organizmu przemiany materii. W odróżnieniu od tradycyjnych urządzeń BIA nowoczesna technologia sprzętu InBody pozwala na segmentalną analizę każdego z pięciu obszarów ciała (4 kończyny i tułów). Bezpośredni pomiar segmentalny i 8-punktowy system elektrod dotykowych sprawiają, że wyniki analizy zależą wyłącznie od danych pomiarowych bez uwzględniania czynników empirycznych (wiek, płeć), co pozwala na uzyskanie bardzo dużej dokładności i powtarzalności pomiarów.
 
Serdecznie dziękuję Pani Magdalenie za dużo ciekawych i zadziwiających informacji jak i również osobom, które przyszły na spotkanie.