Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Biblioteka w Grabczoku

W tej chwili trwają prace związane z przysposobieniem jednej z sal przykościelnych do umieszczenia w niej księgozbioru i udostępnienia naszym mieszkańcom oraz formalnego uregulowania działalności punktu bibliotecznego (zarejestrowania w Urzędzie Gminy Murów). Będziemy chcieli w przyszłości starać się o dotacje (unijne i ministerialne), aby wyposażyć bibliotekę także w komputery a przede wszystkim wyremontować pomieszczenie, w którym biblioteka mogłaby na stałe działać.

Księgozbiór został zgromadzony i wyselekcjonowany w pierwszej kolejności z myślą o najmłodszych czytelnikach (także tych, którzy jeszcze przygody z czytaniem nie zaczęli) i młodzieży szkolnej (będzie w nim wiele książek dla dzieci i młodzieży, w tym lektur szkolnych; chcemy, aby to było przyjazne miejsce, w którym dzieci będą mogły posłuchać bajek, wypożyczyć sobie książkę do domu, a nawet odrobić lekcje i uzyskać pomoc w pracy domowej).
Wkrótce inne biblioteki (Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu i jej filie) przekażą dla nas w darze dużą partię książek, którą również będziemy mogli udostępnić dzieciom.
W zbiorach znajduje się także bardzo wiele książek podróżniczych, historycznych, literatury polskiej i obcej, poświęconych sztuce. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie J
Każdy z nas, kto ma w domu książki, które chciałby przekazać na rzecz naszej biblioteki, może je podarować (zbiórką zajmie się Pani Klaudia Gustaw).
Planujemy otworzyć nasz punkt biblioteczny w drugiej połowie sierpnia bieżącego roku.