Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Klub Książki

Klub powstał z inicjatywy naszego mieszkańca Pana Adriana Glenia. Prace związane z odnowieniem pomieszczeń nasi strażacy zrobili we własnym zakresie, materiały potrzebne do tych prac zostały zakupione z wypracowanych przez nas sołeckich pieniędzy. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych strażaków, jak i również wielu mieszkańców, został otwarty klub, w którym  zgromadzono książki dla najmłodszych czytelników (także tych, którzy przygodę z czytaniem jeszcze nie zaczęli) i młodzieży szkolnej (mamy wiele książek dla dzieci i młodzieży, w tym również lektury szkolne): chcemy, aby to było przyjazne miejsce, w którym dzieci będą mogły posłuchać bajek, wypożyczyć sobie książkę do domu, a nawet odrobić lekcje. W naszym klubie do dyspozycji są również dwa stanowiska komputerowe z dostępem do internetu oraz kącik dla najmłodszych.
 
W zbiorach znajduje się także wiele książek podróżniczych, historycznych, literatury polskiej i obcej (zarówno klasyki, jak i kryminałów, romansów, itp.) Mamy nadzieję że każdy znajdzie coś dla siebie. Sposobem na zdobycie ciekawych książek będzie też akcja „podaj dalej”, na specjalnym regale zostały rozłożone książki, których mamy kilka egzemplarzy; każdy może taką książkę zabrać, przeczytać a w to miejsce położyć inną książkę z własnych zbiorów.
 
Nasza biblioteka będzie czynna w dniach: poniedziałki i piątki w godz. 17.00 – 19.00.
 
Serdeczne podziękowania kierujemy do naszego Księdza Proboszcza Krzysztofa Mroza za udostępnienie pomieszczenia – salki przykościelnej, w której znajduje się nasz Klub Książki; do Pana Krzysztofa Rozmusa z firmy „Arkadia” za udostępnienie i nieodpłatną możliwość korzystania z internetu; do Pana Sochora – właściciela tartaku z Brynicy – za deski, z których został zrobiony regał na książki; wreszcie do Wszystkich mieszkańców, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby masz „Podgrabek” powstał a także do osób, które zechciały podzielić się swoimi zbiorami i podarowały do naszego klubu swoje książki.