Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Duchy Polskie w Klubie Książki

Ale spokojnie – to tylko pierwsza odsłona czytania staropolskich legend z zacnej książki „Duchy polskie”. Dzieci miały możliwość pozwiedzać – za sprawą swojej wyobraźni – kilka magicznych zakątków w Polsce (Ogrodzieniec, Kraków, Chojnik), dowiedzieć się o historii tych miejsc i związanych z nimi legendach i podaniach.
Wszyscy zgodnie ustaliliśmy, że chcemy następnych historii, które muszą być… jeszcze straszniejsze.
 
W najbliższy piątek, ze względu na Święto Niepodległości (i obchody dnia św. Marcina), biblioteka będzie nieczynna. Kolejne czytanie baśni i legend odbędzie się zatem 18  listopada (również o godzinie 18.30).
 
DSC04264.jpeg              DSC04265.jpeg
 
***
Przy okazji chcemy ogłosić konkurs plastyczny dla wszystkich miłośników legend, duchów i historii. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie nie tylko naszych mieszkańców ale również wszystkich chętnych z terenu całej naszej Gminy Murów.  Do dnia 15  grudnia proszę składać rysunki (technika dowolna) legendarnych postaci i duchów, o których czytaliśmy na spotkaniu (o których będziemy czytać lub o których sami przeczytacie w książce „Duchy polskie”). Na autorów wszystkich prac czekać będą niespodzianki. A dla autora najlepszej pracy – nagroda specjalna! Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi przed Świętami Bożego Narodzenia.