Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Spotkanie autorskie

"ADRIAN GLEŃ – krytyk literacki, teoretyk literatury, adiunkt w Zakładzie Literatury Polskiej XX i XXI wieku przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego. W latach 1998-2001 redaktor naczelny pisma „Przez czerń”, w latach 2009-2012 redaktor działu literackiego w piśmie „Strony”. Członek Akademii Młodych Uczonych PAN. Jest autorem artykułów, monografii i redaktorem prac zbiorowych. Stały współpracownik „Toposu” i „Przeglądu Filozoficzno-Literackiego”. Wydany w 2011 r. tom poetycki "Da. Teksty wierszowane" jest jego debiutem poetyckim. W 2012 r. opublikował "Do-prawdy?" Studia i szkice o literaturze najnowszej. Namiętny audiofil (słucha pogranicza rocka i muzyki klasycznej), podróżnik (za sprawą prozy Stasiuka i Wilka).

Pan Gleń mieszka w Grabczoku z żoną i dwójką synów. Promowana książka, to wyjątkowo kompetentne i przemyślane wprowadzenie w twórczość Juliana Kornhausera. Wybitny polski poeta trafił na znakomitego krytyka, któremu nie po raz pierwszy udaje się przekonać czytelników, że warto czytać wiersze i że można robić to w sposób niebanalny. Jestem pewien, że interpretacje Adriana Glenia to świetny punkt wyjścia do rozmowy o miejscu Kornhausera, ale także rozmowy o miejscu poezji w naszym życiu i o drodze, jaką ta ostatnia nieustannie w nas przemierza."

Jacek Gutorow
 
Panie Adrianie gratulujemy publikacji książki „Marzenie, które czyni poetą”. Życzymy dalszych sukcesów… Przy okazji dziękujemy za zaangażowanie w działalność dla dobra naszej lokalnej społeczności oraz prowadzenie naszego Klubu Książki „Podgrabek” w Grabczoku.