Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Uczennica Grabczoka odebrała stypendium

Dwustu dziewięciu uczniów z osiemdziesięciu dziewięciu opolskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odebrało 20 stycznia w Filharmonii Opolskiej stypendia naukowe. Średnia ocen stypendystów w tegorocznej szóstej edycji była bardzo wysoka, wyniosła 5,31. Średnia ocen wszystkich osób ubiegających się o stypendia – 5,12. Łącznie wpłynęło 800 wniosków o przyznanie stypendium.
Laureaci otrzymają w ciągu roku, w ramach pomocy stypendialnej 3000 złotych (po 250 zł miesięcznie). Pieniądze pochodzą z trzech źródeł – Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”, budżetu państwa i województwa.
Wśród nagrodzonych gimnazjalistów uzdolnionych matematycznie – przyrodniczo, kolejny raz zasłużone stypendia odebrali uczniowie naszego gimnazjum - Sandra Wierzgała z Grabczoka, uczennica klasy III A, Tomasz Koszyka z sołectwa Kały, uczeń klasy III B , Katarzyna Kurt ze Starych Budkowic, uczennica klasy II A oraz nasz absolwent Patryk Kurt, obecnie uczeń I klasy Technikum Elektrycznego w Opolu. Patryk trzeci raz z kolei odebrał dyplom i stypendium, Sandra po raz drugi, Tomek i Kasia pierwszy raz dostali stypendium. Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu od pięciu lat są wśród nagradzanych uczniów. W sumie w tym okresie przyznano dziesięć stypendiów dla naszych uczniów.

Sandra, przyjmij serdeczne gratulacje… niech nauka cały czas będzie dla Ciebie łatwa i przyjemna. Życzymy Ci  samych celujących ocen oraz dalszych sukcesów.
"Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy."
                                                                                               Albert Einstein

Fotorelacja:

Wręczanie dyplomów [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
Wszyscy nagrodzeni uczniowie [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
Laureaci SandraTomek Kasia z panią dyrektor G   Kania [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg