Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Dzień Dziecka

Sprawozdanie z Dnia Dziecka Pani Gustaw-Sołtys Grabczoka:

"W sobotę 01.06 odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka.

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. W Polsce i w krajach byłego bloku socjalistycznego, święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca. Dzień Dziecka został wprowadzony w 1952 roku, a jego inicjatorem była organizacja „The International Union for Protection of Childhood” działająca na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom na całym świecie.

W Grabczoku impreza pn. „Piknik z okazji Dnia Dziecka” co prawda zaplanowana była na placu zabaw, ale ze względu na złą pogodę impreza została przeniesiona do świetlicy. Rada Sołecka, która była organizatorem imprezy dołożyła wszelkich starań, aby ten szczególny dla dzieci czas pełen był radości, niespodzianek i beztroski.
W tym roku impreza została zorganizowana dokładnie tak jak przypada dzień dziecka - 1 czerwca w sobotę i odbywała się w godzinach popołudniowych. Uczestników w przedziale wiekowym od 1 roku do 15 lat było około 35. Frekwencja naszych pociech dopisała. Całe przedsięwzięcie umilił nam klaun, który przyjechał do nas na specjalne zaproszenie aż z Bielska Białej. Zabaw z Klaunem nie było końca. Wszystkie dzieci ochoczo brały udział w grach i konkursach przygotowanych przez klauna. Były bańki mydlane, zabawa z piłeczkami, przeciąganie liny, quiz, klejenie łańcucha, robienie balonikowych zwierzątek, malowanie buzi oraz wiele innych atrakcji. Był też również i czas na odpoczynek podczas którego wszystkie dzieci otrzymało kiełbaskę z grilla i soczek. Ten owocujący w wiele wrażeń dzień na długo wpisze się w pamięć naszych dzieci. Cel został osiągnięty i dzieci chociaż na krótką chwilę mogły oderwać się od codzienności.
Za przygotowanie imprezy słowa podziękowania od wszystkich uczestników dla Rady Sołeckiej za świetną zabawę – dla Klauna oraz za pomoc finansową dla Pana Wójta Gminy Murów oraz Gminnej Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych."
Fotorelacja z Dnia Dziecka:

DSC01056.jpeg DSC01072.jpeg DSC01142.jpeg DSC01161.jpeg
DSC01153.jpeg DSC01140.jpeg DSC01117.jpeg DSC01082.jpeg
DSC01168.jpeg DSC01058.jpeg DSC01171.jpeg DSC01061.jpeg
                       DSC01177.jpeg DSC01159.jpeg DSC01150.jpeg Klaun w akcji.jpeg