Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Babski Comber 2012

Czym w rzeczywistości jest Babski Comber?                                                                

Według podań, to zabawa ostatkowa organizowana przez kobiety i dla kobiet. Nazwa tej starej tradycji, bo sięgającej średniowiecza, oznacza swawole (combrzyć = swawolić).

Współczesny Babski Comber to impreza, organizowana zazwyczaj w większym gronie, w czasie której panie mogą pośmiać się, pośpiewać, porozmawiać o wszystkim.

Na Babskim Combrze, który jest już tradycyjną imprezą w Grabczoku,  oprócz pań z Grabczoka były również panie w z sąsiednich miejscowości w różnym wieku (grupa ok. 40 kobiet). Dopisał dobry nastrój i świetna zabawa. Utrzymany on był  w klimacie kabaretowym. Pomiędzy artystycznymi występami  zespołu Teatralno – Muzycznego z GOKu z Dobrzenia Wielkiego, który rozbawił uczestniczki i przyczynił się do rozgrzania nastroju tego wieczora,  panie wspólnie śpiewały piosenki,  opowiadały dowcipy, wymieniały  się śmiesznymi spostrzeżeniami oraz  tańczyły. Nie zabrakło również konkursów. W konkursie pn ”ubijanie jaj”  każda uczestniczka  (14 pań) otrzymała  „Schneeschlager” – do ręcznego ubijania jaj, którym to  w jak najkrótszym czasie musiała ubić dwa białka. Najszybszą okazałą się pani Halinka  z Grabczoka. Z ubitych białek panie upiekły  pyszne słodkie ciasteczka. Już tradycjonalnie odbyło się szusowanie na trzy osobowych nartach. Pomimo trzaskającego mrozu który panował tej nocy, panie bawiły się w bardzo  miłej i ciepłej atmosferze.

Za wspaniale spędzony czas i dobrą zabawę pani Sołtys wszystkim uczestniczkom serdecznie dziękuje i zaprasza wszystkie panie na Babski Comber 2013 !

  imagesCA241X0E.jpeg DSC05535.jpeg DSC05546.jpeg DSC05569.jpeg DSC05573.jpeg DSC05587.jpeg DSC05596.jpeg DSC05609.jpeg DSC05614.jpeg DSC05657.jpeg