Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Wakacyjny wyjazd

 Z Grabczoka  z 12 osobową grupą i trzema opiekunami wyruszyliśmy o godz. 10.00. Do Grodu dotarliśmy na godz. 11.00 gdzie przywitał nas   kasztelan w średniowiecznym stroju i zaprosił do środka. Na początku  zostaliśmy oprowadzeni po grodzie i zapoznani z regulaminem. Pierwszymi naszymi zajęciami było zwiedzanie zbrojowni, pan Marek – nasz przewodnik, opowiadał nam o uzbrojeniu średniowiecznym, a później nakładaliśmy hełmy,  dotykaliśmy broni i przymierzaliśmy rycerskie stroje. Rzucaliśmy do celu nożami, tasakami, toporami, każdy z nas miał okazję spróbować swoich umiejętności i w tej dziedzinie. Następnie odwiedziliśmy komnatę strachu gdzie oglądaliśmy narzędzia średniowiecznych tortur, strzelaliśmy z łuków oraz gęsim piórem uczyliśmy się średniowiecznej pisowni . Przyszła również pora na przerwę i posiłek. Kiełbaski z grilla były pyszne, każdy mógł zjeść tyle na ile miał ochotę. Po przerwie zostaliśmy oprowadzeni po tarasie tzn. murach obronnych  grodu, podczas zwiedzanie dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawostek o Byczyńskim Grodzie i jego powstaniu. Na zakończenie odbyły się zawody rycerskie, nasza grupa została podzielona na trzy zespoły. Najlepszymi w pokonaniu toru przeszkód na czas okazała się grupa naszych dziewcząt.                                                                                                                

W Byczyńskim Grodzie bardzo nam się podobało, czas tam spędzony nie poszedł na marne, nie było mowy o nudzeniu się. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i niepowtarzalne. Chociaż słonko mocno grzało to i tak nas nie pokonało, do domów wróciliśmy może i zmęczeni ale z nowymi niesamowitymi i ciekawymi przeżyciami. Było super….
Organizatorom wyjazdu do Grodu Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc w dofinansowaniu wycieczki dzieci i młodzież z Grabczoka bardzo serdecznie dziękują.

DSC07337.jpeg DSC07341.jpeg DSC07344.jpeg DSC07365.jpeg DSC07355.jpeg DSC07385.jpeg DSC07393.jpeg DSC07405.jpeg DSC07411.jpeg DSC07444.jpeg DSC07452.jpeg DSC07450.jpeg