Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Profilaktyczna akcja GKRPA w Murowie

 

Uczniowie szkół podstawowych z Murowa i ze Starych Budkowic uczestniczyli w spektaklu teatralnym „W krainie Bajtów”. Spektakl dotyczył zagrożeń wynikających z kontaktu ze współczesnymi mediami. Uczniowie razem z główną postacią nauczyli się zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz w jaki sposób unikać pułapek, który wirtualny świat zastawia na zbyt ufne dzieci. Po obejrzeniu tego przedstawienia, wielu z nas powinno zastanowić się, co jest ważniejsze, przejście kolejnego poziomu w grze, czy też spotkanie z przyjacielem lub przeczytanie dobrej książki. Wybór jak zawsze należy do was!   

Natomiast uczniowie Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu uczestniczyli w spektaklu dotyczącym cyberagresji. Przedstawiony przez krakowskich aktorów program podjął problematykę eliminowania nacechowanych agresją relacji wewnątrz grupy rówieśniczej. Uświadomił destrukcyjny wpływ podobnych zachowań na psychikę w procesie dojrzewania młodego człowieka. Pokazał, jak negatywne konsekwencje wywiera przemoc i zjawisko wykluczenia na kształtowanie osobowości nastolatków. Przedstawiona postać padła ofiarą cyberprzemocy - obraźliwych emaili, sms-ów, publikowania ośmieszających go informacji i zdjęć, oraz podszywania się pod jego osobę w sieci.

Autorzy programu postawili sobie za cel aktywizację młodych widzów i wzbudzenie ich reakcji na przedstawione zjawiska, co się udało. Uświadomiono uczniom, że oni bądź ich bliscy, przyjaciele mogą stać się celem podobnych karygodnych zachowań.

Fotorelacja i tekst: mgr Sylwiusz Kuliczkowski

PSP w Starych Budkowicach [1024x768].jpeg PSP w Murowie [1024x768].jpeg Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu_Spektakl profilaktyczny_VI [1024x768].jpeg
Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu_Spektakl profilaktyczny_V [1024x768].jpeg Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu_Spektakl profilaktyczny_III [1024x768]..jpeg Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu_Spektakl profilaktyczny_II [1024x768]..jpeg
                                 Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu_Spektakl profilaktyczny_I [1024x768]..jpeg