Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Magiczny ogródek

W tym roku w konkursie rywalizowano w czterech kategoriach: „wspólnota lokalna”, „obiekt prywatny”, „obiekt dostępności publicznej” oraz „rzeźba floralna”. W tej ostatniej kategorii nagród nie przyznano, bo trzy zgłoszenia nie spełniały wymogów regulaminu. – To trudna kategoria i jeszcze wiele możemy się tutaj nauczyć od innych – mówił Józef Kotyś, który przewodniczył komisji konkursowej.

Komisja w lipcu przeprowadziła wizje lokalne wszystkich zgłoszonych obiektów i w efekcie tej oceny wśród nagrodzonych znaleźli się:
Kategoria „WSPÓLNOTA LOKALNA” - miejscowość: Różyna, gmina: Lewin Brzeski,
Kategoria „OBIEKT PRYWATNY” - „Magiczny ogródek” pani Anny Dziopa w Kałach, gmina Murów,
Kategoria „OBIEKT DOSTĘPNOŚCI PUBLICZNEJ” - dwie równorzędne nagrody otrzymały: Plac Partnerstwa w Otmuchowie oraz Leśne Arboretum przy Leśniczówce Jaźwin w Staniszczach Wielkich, gmina Kolonowskie.
Laureaci konkursu, oprócz dyplomów, statuetek i pamiątkowych tablic informacyjnych do zamieszczenia przy nagrodzonych obiektach, otrzymali także bony na zakupy w jednym z gospodarstw ogrodniczo – rolnych – wspólnota lokalna bon o wartości 7 tys. zł, pozostali laureaci – po 3 tys. zł.
 
opolskie kwitnace 2010.jpeg