Logo BIP Logo ePUAP
 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Aktualności

 • Sprawozdanie z wakacyjnych zajęć w Świetlicy Wiejskiej

  Sprawozdanie z wakacyjnych zajęć w Świetlicy Wiejskiej w Kałach w ramach akcji ,,Podaruj mi lato”
  Zajęcia odbywały się przez dwa tygodnie od 4.07-15.07 od poniedziałku do piątku przez trzy godziny.
  W pierwszym tygodniu oprócz zabaw i gier na świeżym powietrzu działania skupione były na przygotowaniach do Festynu Rodzinnego w Kałach. Wspólnie z dziećmi przygotowywałam przedstawienie pt. Szkoda babci i dekoracje do niego, recytację wierszy po śląsku oraz piosenki. Zajęcia były też poświęcone na wykonanie medali z masy solnej dla drużyn uczestniczących w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Murów.
  W drugim tygodniu odbyły się wyjścia na plac zabaw, wycieczka do Zoo w Opolu. Było też wspólne pieczenie ciastek oraz pizzy. Ostatniego dnia zajęć spotkaliśmy się by wspólnie spędzić wieczór i noc. Na początku było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, później szukanie skarbów. Po zmroku dzieci oglądały gwiazdy przez teleskop i polowały na duchy. Przez całą noc do rana oglądaliśmy filmy na dużym ekranie. O 8.00 rodzice odebrali swoje pociechy.
  W ramach akcji odbyła się również 18.07 wycieczka do Parku Wodnego we Wrocławiu.
  Katarzyna Reguła

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 18-02-2010 14:16
 • Festyn Rodzinny

   
  W sobotę 9.07.  przy świetlicy wiejskiej w Kałach odbył się Festyn Rodzinny. Pogoda dopisała – było prawie 30 °C i piękne słońce, co sprawiło, że uczestniczyło w nim sporo mieszkańców i gości.
  Imprezę rozpoczął Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Murów. Wzięło w nim udział pięć drużyn. Rozgrywki trwały dość długo, ponieważ ustalono, że każda reprezentacja zagra z każdą. Mecze sędziowali sam Wójt, pan Andrzej Puławski (fundator pięknych pucharów i piłek) i trener Stali Osowiec - pan Grzegorz Nowakowski. Po zaciętej walce w pełnym słońcu, turniej wygrała drużyna z Bukowa, II miejsce zajęło Zagwiździe, III Stare Budkowice, IV Kały, a V miejsce Nowe Budkowice.
  W trakcie rozgrywek na scenie trwał program artystyczny przygotowany przez dzieci uczestniczące w letnich zajęciach w Świetlicy Wiejskiej w Kałach. Na początku gościnnie wystąpił zespół taneczny „Biedroneczki”. Małe tancerki zaprezentowały układy taneczne do kilku utworów. Po nich Nancy i Thomas Weretczuk oraz Patrycja Sternicka recytowali wiersze po Śląsku. W programie było też przedstawienie pt.: „Szkoda babci”- kabaretowa wersja Czerwonego Kapturka. Grali w nim: Julia i Chantal Sowa, Jessica Steinert oraz Emilia i Maciek Reguła. Następnie Chantal Sowa, Nancy Weretczuk i Kristina Góra zaśpiewały utwory znanych wykonawców. Występy były przeplatane zabawami dla dzieci przygotowane przez Elżbietę Nowakowską. Nie zabrakło bitwy na papierowe kule, przeciągania liny, zabawy z krzesełkami, łapania „ogonka”, zabawy w murarza, oraz tańczenia do znanych utworów tj. „Labado”, „Kaczuszki”, „Stary Niedźwiedź”, „Jedzie pociąg”. Każdy uczestnik gier został wyróżniony nagrodami.
  Po części artystycznej rozpoczęła się zabawa taneczna, którą prowadził Rafał Schwigon (DJ Blane-D) oraz Tomasz Krzyśków (DJ Denat).
  Uczestnicy imprezy mogli spróbować domowych ciast i pierogów. W bufecie były też frytki, zapiekanki, kiełbaski z grilla oraz pyszna grochówka. Kulinarną gwiazdą wieczoru został pieczony dzik.
  Dodatkową atrakcją dla dzieci były bezpłatne przejażdżki na koniu, którego udostępniła pani Małgorzata Klityńska, za co Sołtys i Rada Sołecka wsi Kały dziękują. Podziękowania kierowane są też do wszystkich, którzy służyli pomocą w organizacji Festynu, a zdaniem organizatorów był on bardzo udany.

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 08-07-2011 14:25
 • Boże Ciało

   Ołtarz Bożego Ciała przygotowany przez Radę Sołecką wsi Kały.jpeg

  Ołtarz przygotowany przez Radę Sołecką wsi Kały

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 08-07-2011 15:08
 • Opolskie Kwitnące

  DSCN7992.jpeg 

  W 2010 roku Zarząd Województwa Opolskiego zorganizował konkurs pt. „Opolskie kwitnące”, w którym jednym z kategorii był Obiekt Prywatny. Laureatami we wcześniej wspomnianej kategorii zostali Państwo Dziopa, którzy mieszkają w miejscowości Kały. Zwycięski ogród wyróżniony został m.in. za czystość, estetykę i sposób zagospodarowania otoczenia, różnorodność zastosowania kwiatów oraz ich kolorystykę. Gratulujemy Państwu Dziopa, a najpiękniejszy ogród na Opolszczyźnie możemy podziwiać na załączonych zdjęciach...

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 08-07-2011 14:25