Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Archiwum VI - VII 2006


Sesja

W czwartek 28.12.  w parafialnym ośrodku duszpasterskim "Betania" w Murowie odbyła się sesja Rady Gminy.
 
Jubileusz
W poniedziałek 18.12. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Murowie odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego.
W uroczystości udział wzięli:
1.Joanna i Karol Golenia z Zagwiździa – 50 lecie małżeństwa
2.Anna i Erwin Cielas z Murowa – 56 lecie małżeństwa
3.Zofia i Mieczysław Sosnowscy z Murowa – 60 lecie małżeństwa
4.Janina i Edmund Gruszka ze Starych Budkowic – 50 lecie małżeństwa
Jubilaci otrzymali odznaczenia nadane przez Prezydenta RP oraz kwotę  500 zł  i symboliczny kwiatek.
jubileusz1.jpeg jubileusz jpg.jpeg
 
Kiermasz w Starych Budkowicach
 
W niedzielę 17.12 Rada Rodziców Publicznego Przedszkola  w Starych Budkowicach wraz z pracownikami i gronem pedagogicznym zorganizowało dla wszystkich mieszkańców spotkanie Bożonarodzeniowe.
W programie były m. in.: występy przedszkolaków i wspólne kolędowanie. Podczas kiermaszu można było nabyć stroiki, ozdoby świąteczne wykonane przez przedszkolaków oraz jemioły i choinki.
  kiermasz bud2.jpeg kiermasz bud.jpeg kiermasz bud1.jpeg
 
Opłatek
W niedzielę 17.12 w parafialnym ośrodku duszpasterskim "Betania" w Murowie odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe (ok. 75 osób), zorganizowane przez Parafialny Zespół Caritas.
 
Kiermasz w Zagwiździu
W niedzielę 17.12  w sali wiejskiej odbył  się kiermasz świąteczny organizowany przez Gimnazjum w Zagwiździu. W programie były m. in.: jasełka, występ orkiestry i tria wokalnego.
kiermasz zag.jpeg kiermasz zag2.jpeg
 
Wystawa
Od piątku 15.12 do 05.01. w godzinach otwarcia placówki Gminna Biblioteka Publiczna w Zagwiździu zaprasza wszystkie dzieci na wystawę pt. "Wszyscy kochamy misie"
 
Leader
We wtorek dniu 12.12.  w Starościnie odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Stowarzyszenia
Lokalna Grupa Działania "Stobrawski Zielony Szlak", obejmujacego ośiem gmin: Murów, Domaszowice, Lubsza, Łubniany, Namysłów, Pokój,
Popielów, Świerczów.
  leader.jpeg
Utworzenie mikroregionów ma przynieść efekt w postaci absorpcji środków unijnych w latach 2007-2013.

Adwent
 
W niedzielę 10.12 w sali parafialnej w Zagwiździu odbyło się spotkanie adwentowe. Program artystyczny przygotowały przedszkolaki uczęszczające do przedszkola w Zagwiździu.
adwent20062.jpeg adwent 2006.jpeg adwent20061.jpeg
 
Podsumowanie roku
W sobotę 09.12  w sali  Tartaku w Murowie odbyło się spotkanie wędkarzy, podsumowujące działalność i wyniki sportowe w roku 2006.
zwyciescy.jpeg
 
Mikołaj
W środę 06.12. "mikołajowi" strażacy z jednostek OSP obdarowali dzieci z Domu Dziecka w Chmielowicach darami zebranymi wśród mieszkańców całej gminy.
mikolaj.jpeg

Sesja
 
W środę 06.12. w sali obrad nad remizą OSP Zagwiździe odbyła się sesja Rady Gminy.
 
Jarmark
W niedzielę 03.12.  na rynku w Starych Budkowicach odbył się Jarmark Świąteczny
jarmark1.jpeg jarmark2.jpeg
 
Wystawa
W sobotę i niedzielę  02-03.12 odbyła  się wystawa gołębi pocztowych hodowców z Gminy Murów, zrzeszonych w sekcji ZHGP Jełowa.
 
  wystawa1.jpeg wystawa3.jpeg wystawa2.jpeg
 
Nowa mapa
Stobrawski Park Krajobrazowy, informuje, iż ukazała się nowa mapa turystyczna "Stobrawski Park Krajobrazowy" w skali 1:50 000. Równocześnie informuje, że bezpłatne egzemplarze tej mapy są dostępne dla zainteresowanych instytucji, organizacji, itp. w siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego: Ładza, ul. Reymonta 3, 46-034 Pokój
Obraz.jpeg
 
 
Zawiadomienie
Urząd Gminy w Murowie przypomina o konieczności wymiany dowodów osobistych "starego typu", które zachowują ważność tylko do 31 grudnia 2007 r. Osoby, które nie dokonują wymiany w/w terminie będą miały kłopoty z załatwieniem swoich osobistych spraw po 1 stycznia 2008 r.
 
Koncert
W niedzielę 19.11  w kościele w Starych Budkowicach odbył się koncert ku czci św. Cecyli.
 
Św. Marcin
W sobotę 11.11 w sali parafialnej w Zagwiździu odbyły się obchody "Dnia Św. Marcina". W tym roku Św. Marcin odwiedził  mieszkańców ul. Górki. 
marcin 2006.jpeg marcin 2006x.jpeg   marcin 2006x1.jpeg   marcin 2006x2.jpeg
 
Finał II edycji konkursu
W piątek 10.11. w Ładzy odbył się finał II edycji konkursu „Na ścieżkach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego”.
W tym roku ocenianych w konkursie było 14 prac z 9 szkół. Cześć miała formę dużych posterów, inne albumów, niektóre można było nazwać nawet rzeźbami. Wszystkie wzbogacone dużą ilością zdjęć i rysunków.
w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce przyznano dla uczniów z PSP w Starych Budkowicach,
w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce przyznano dla uczniów z PG w Zagwiździu.
 
Święto myśliwych
W sobotę 04.11. w lesie na trasie Zagwiździe - Dąbrówka Łubniańska z okazji dnia św. Huberta odbyło się spotkanie myśliwych połączone z polowaniem i Mszą św.
myśliwi.jpeg myśliwi1.jpeg myśliwi2.jpeg
Bezpłatne szkolenia
 
Firma VULCAN akredytowana placówka doskonalenia nauczycieli mając na uwadze rozwój oświaty opolskiej zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu nowoczesnych technik informacyjnych i komunikacyjnych. Szkolenia realizowane są w ramach umowy podpisanej pomiędzy VULCAN sp. z o.o. a Wojewódzkim Urzędem Pracy w Opolu w wyniku wygranego konkursu na dofinansowanie realizacji projektów w ramach działania 2.1 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Tematy szkoleń:
1. Podstawy posługiwania się komputerem.
2. Doskonalenie umiejętności pracy z komputerem.


Bezpłatne szkolenie.
 W terminie 06-08.11 w Namysłowie odbyły się trzydniowe, bezpłatne szkolenia dla "przedsiębiorczych". Szkolenia realizowane są w ramach projektu "PRAXIS Making Rural Entrepreneurship Work". Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Województwa Opolskiego.
Więcej: DOCCo to jest PRAXIS.doc

Akcja "Znicz 2006"
 
W piątek 27 października na opolskich drogach trwała akcja „Znicz 2006”. 
 
Rada Gminy
W czwartek 19.10 w sali obrad nad remizą OSP Zagwiździe odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy kadencji 2002 - 2006.
radni [640x480].jpeg
 
Biegi przełajowe
Od kilku lat uczniowie w okresie jesiennym uczestniczą w biegach przełajowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku (21.09.) na szczeblu gminnym odbyły się Biegi Przełajowe w Starych Budkowicach, gdzie uczniowie szkół podstawowych konkurowali ze sobą na dystansach 1000 i 1500 metrów. 
biegi przełajowe2006x.jpeg biegi przełajowe2006.jpg
Po zaciętej walce wyłoniono reprezentację gminy do rejonowych biegów przełajowych w Prószkowie (30.09.). Bartosz Wojtczak zajął 5 miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych (11.10.)
 
"Zielone Lato 2006" 
W czwartek 05.10 w Jarnołtówku odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Agro - Ekoturystycznego "Zielone Lato 2006".
Drugie miejsce zajęło gospodarstwo agroturystyczne z Murowa prowadzone przez Andrzeja Janasa. 
konkurs zielone lato.jpeg laureaci konkursu zielone lato.jpeg
 
Lekkoatletyka
We wtorek 03.10. uczniowie PSP Murów wzięli udział w II Otwartych Mistrzostwach Lekkoatletycznych Gminy Dobrzeń, które odbyły się w Dobrzeniu Małym.
II mistrzostwa lekkoatletyczne.jpeg
Zdobyli następujące medale:
1.Bartosz Wojtczak – srebro na dystansie 100m chłopców
2.Aleksandra Gustaw – srebro w skoku w dal dziewcząt
3.Grzegorz Lasa – srebro w skoku w dal chłopców
 
Dni Dziedzictwa
W sobotę 30.09 w Zagwiździu na terenie "Młotowni" odbyły sie prelekcje w ramach "Europejskich Dni Dziedzictwa 2006".
P9300002 [640x480].jpeg P9300006 [640x480].jpeg
 
Vallendar
Od 25.09 do 29.09 na terenie gminy przebywała delegacja młodzieży z Vallendar. Zgodnie z programem młodzież zwiedziła Kraków i Opole.
 
Ogłoszenie
 
Urząd Gminy w Murowie informuje, iż firma "REMONDIS" zorganizowała w środa 27.09 nieodpłatną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych dla swoich klientów na terenie gminy.
 
Wystawa
Od poniedziałku 25.09 Gminna Biblioteka Publiczna w Zagwiździu zaprasza do obejrzenia wystawy pt. "Powiat opolski". Na wystawie można obejrzeć najważniejsze zabytki naszego regionu (pałace, zamki, kościoły).
wystawa zabytków.jpeg
 
 
Dożynki Gminne
 
W niedzielę 24.09 w Murowie odbyły się Dożynki Gminne
PICT0838 [640x480].jpeg   PICT0836 [640x480].jpeg PICT0837 [640x480].jpeg PICT0835 [640x480].jpeg  
Foto relacja na podstronie galeria dożynek
 
Festyn sportowy
W sobotę 23.09 na boisku w Murowie odbył się festyn sportowy.
 
Nowa strona www
Zarząd Gminny Związku OSP w Murowie podaje do wiadomości, iż powstał internetowy serwis informacyjny www.ospmurow.xt.pl o gminnych jednostkach OSP. 
 
"Zachowaj Trzeźwy Umysł"
W tegorocznej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" wzięło udział blisko 900 samorządów z całej Polski. Wśród dzieci nagrodzonych w konkursach rozpisanych w ramach kampanii znaleźli się wychowankowie świetlic przy PSP w Starych Budkowicach.
 
Ogłoszenie
Urząd Gminy w Murowie informuje, iż firma "Eko - Trans" zorganizowała w czwartek 21.09 nieodpłatną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych dla swoich klientów na terenie gminy.
 
Dla przedsiębiorców
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej zorganizował dla  przedsiębiorców  spotkanie pn. "Oferta instytucji okołobiznesowych w województwie opolskim".
Spotkanie odbyło się w dniach 19 - 20.09 o godz. 13.00 w Opolu, sali "Ostrówek", ul. Piastowska 14.
 
 
Dożynki parafialne
W niedzielę 17.09 w Zagwiździu  na terenie muzeum - "Młotowni" odbyły się dożynki parafialne. W programie dożynek były występy artystyczne przedszkolaków, zespołu "Tęcza", "Zagwizdzianki"oraz zespołu teatralnego "Laskowsk`e Honcwoty". W ramach turnieju "Ulic" przeprowadzono kilka konkurencji sprawnościowych, w wyniku, których pierwsze miejsce zajeła ulica Górki+Grabicka. Gwoździem wieczoru okazał się profesionalny pokaz ratownictwa drogowego i medycznego w wykonaniu OSP Zagwiździe. Dożynki zakończyła zabawa taneczna.
Foto relacja na podstronie galeria dożynek i aktualności OSP
 
Ostatnie zawody
 
W niedzielę 19.09 w Czarnowąsach odbyła się IV tura zawodów wędkarskich o Puchar "Najlepszego Wędkarza Roku 2006"
Sprzątanie świata
W piątek 15.09 Szkoła Podstawowa w Murowie uczestniczyła w akcji "Sprzątania Świata". Akcja była prowadzona przez fundację ekologiczną „Nasza Ziemia” pod hasłem „Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady”.Tego dnia wszyscy uczniowie klas I-VI  zbierali śmieci z ulic Murowa i okolic Kopca. Dzieci, sprzątając świat, pragną przypomnieć o  konieczności dbania o środowisko. Akcja Sprzątania Świata w Murowie zakończyła się zebraniem wielu, pełnych worków śmieci. W nagrodę za bardzo ciężką pracę uczniowie uczestniczyli w wspólnym ognisku.
sprzatanie swiata2006.jpeg
 
Zwrot podatku dla rolników
W celu zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy złożyć w terminie do 30 września 2006 r. odpowiedni wniosek do wójta Gminy Murów. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT za zakup oleju napędowego, które zostały wystawione od 1 stycznia 2006 r.Informacje w/w sprawie można uzyskać w urzędzie gminy w pokoju nr. 6. 
 
Dożynki w Grabczoku
W sobotę 09.09 i niedzielę 10.09 w Grabczoku odbyły się dożynki wiejskie.
Zdjęcia w galerii.
 
Zawody dla dzieci
 
W sobotę 09.09 na stawie "Za Hutą"odbyły sie zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży.
 
Bezpłatne kursy
Towarzystwo Oświatowo-Naukowe "Inter-Wiedza" w ramach projektu "Nowe kwalifikacje szansą na pracę poza sektorem rolniczym", organizuje bezpłatne kursy kwalifikacyjne dla rolników i ich członków rodziny.Projekt finansowany z środków Europejskiego Funduszu Społecznego - ZPORR oraz z budżetu państwa.
 
Nowa Trybuna Opolska w Gminie Murów
W czwartek 31.08 na terenie Gminy Murów można było spotkać rowerowy patrol Nowej Trybuny Opolskiej prowadzącej akcję "Z NTO Wkoło Opolskiego". Odwiedzili m.in. Bukowo, Kały, Stare Budkowice, Morcinek, Zagwiździe, Murów, Okoły, Grabczok.
nto.jpeg nto8.jpeg nto3.jpeg nto9.jpeg
 
Dożynki
 W niedzielę 27.08 w Bukowej odbyły sie dożynki wiejskie. Zdjęcia z   znak dozynki.jpeg Dożynki w Bukowej 2006
 
Trzecia tura
W niedzielę 27.08 w Dobrzeniu Wielkim odbyła się III tura zawodów wędkarskich o Puchar  "Najlepszego Wędkarza Roku 2006".
IIITura2006.jpeg
 
Festyn
W sobotę 26.08 na zabytkach w Zagwiździu odbył się festyn rekreacyjny  na "świeżym powietrzu".
 
Pożegnanie lata
W środę 23.08 na zabytkach w Zagwiździu odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży, które są czytelnikami biblioteki w Starych Budkowicach, Murowie i Zagwiździu. Na spotkaniu były występy artystyczne, pokaz ratownictwa medycznego, wspólne ogniska, poczęstunek i nagrody niespodzianki.  
pozegnanie lata1.jpeg pozegnanie lata2.jpeg pozegnanie lata6.jpeg pozegnanie lata3.jpeg pozegnanie lata4.jpeg pozegnanie lata5.jpeg

Stypendia 
Urząd Gminy w Murowie informuje, iż wnioski na stypendia szkolne na rok 2006 - 2007 można pobrać i składać w w siedzibie Urzędu w pokoju nr 7.

II Dni Budkowic
 
W sobotę i niedzielę 12.08 - 13.08  w Starych Budkowicach odbyły się  Dni Budkowic.
Paszporty
Informuje się, że wnioski paszportowe będą przyjmowane w Urzędzie Gminy do dnia 25 sierpnia 2006r. Wszystkie paszporty nieodebrane w Urzędzie Gminy do dnia 01 września 2006r. będzie można odbierać w biurze paszportowym w Opolu, ul. Ozimska 19, I piętro wtorek/piątek w godz. 8.00 - 15.00, poniedziałek 10.00 - 16.30
 
Konkurs fotograficzny
Dom Europejski przy Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Opolu, zorganizował  wakacyjny konkurs fotograficzny "Europa - obrazy życia codziennego"
 
Pielgrzymka
Od wtorku do środy  08.08 - 09.08  na terenie naszej gminy, przebywali przedstawiciele jednostek i instytucji Wojsk Lądowych, którzy brali udział w XV Pieszej Pielgrzymce Żołnierzy Wojska Polskiego do Narodowego Sanktuarium na Jasną Górę w Częstochowie. 
  P1010013.jpeg wojsko.jpeg P1010017.jpeg
W niedzielę 06.08 w godzinach 13.00 - 15.00 przez teren naszej gminy (Murów, Zagwiździe, Stare Budkowice) przeszła piesza pielgrzymka pątników z Świdnicy, udająca się do Częstochowy. 
10.jpeg
 
„Nowy zawód poza rolnictwem”
Projekt „Nowy zawód poza rolnictwem” to bezpłatne szkolenia organizowane przez Spółkę "WUREX" Opole dla:
rolników, ich domowników, oraz innych osób zatrudnionych w rolnictwie (z wyłączeniem emerytów i osób zarejestrowanych jako bezrobotne).
Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.
 
Piłka nożna
W niedzielę 30.07 w Radomierowicach odbyła się kolejna edycja Pucharu Wójta Gminy Murów w piłce nożnej. Tegorocznym zwycięzcą został klub LZS Radomierowice.
 
Festyn
W sobotę i niedzielę 29 - 30.07 w Starych Budkowicach odbył się festyn rekreacyjno - sportowy. Podczas festynu rozegrano wiele konkurencji sportowych m. in. turniej piłki nożnej drużyn siedmioosobowych i turniej piłki siatkowej.
 
Konkurs "Przyjaźni Środowisku"
Departament Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Opolu informuje, iż pod patronatem Prezydenta RP organizowany jest Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźni Środowisku".
 
Infomat dla mieszkańca
W związku z realizacją projektu "eUrząd dla mieszkańca Opolszczyzny" w siedzibie Urzędu Gminy Murów, na parterze został zamontowany infomat za pomocą, którego można korzystać z informacji internetowych  zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznych.
infomat.jpeg
 
 
Ogłoszenie
Urząd Gminy Murów informuje, że firma REMONDIS Sp.z o.o. uruchomiła w Opolu Al.Przyjaźni 9 (poniedziałek - piątek godz.9.00 - 18.00) punkt zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka jest nieodpłatna.
 
Nowe zdjęcia do paszportów
Wydział Spraw Obywatelskich i Migracji informuje, iż od 27.07 będą przyjmowane do wniosków o paszport tylko zdjęcia: o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, mające dobrą ostrość oraz pokazujące wyrażnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70 - 80 % fotografii. Fotografia ma przedstawiać osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzysłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.
Podstawa prawna: rozporządzenie MSWiA z 14 lipca 2006 r. (Dz.U. nr 130, poz 904 z 19 lipca 2006 r.)
 
Festyn sportowy
W sobotę 15.07  w Murowie na stadionie Unii Murów odbył się festyn sportowy.
 
Zawody strażackie
W niedzielę 02.07 w Bukowej odbyły się zawody sportowo - pożarnicze z udziałem wszystkich jednostek OSP Gminy Murów.
zawody osp.jpeg zawody osp3.jpeg zawody osp1.jpeg zawodu osp2.jpeg
Galeria zdjęć z zawodów w podstronie OSP
 
Własna firma
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, zorganizował od 26 do 28 czerwca  trzydniowe, bezpłatne szkolenia dla "przedsiębiorczych" organizowane na terenie województwa opolskiego.
 
Festyn sportowy
W niedzielę 11.06 na terenie szkoły PSP Stare Budkowice odbył się festyn rekreacyjno - sportowy.
Puchar Wójta
W sobotę 10.06 nad stawem w Zagwiździu odbyły się gminne  zawody wędkarskie o "Puchar Wójta Gminy Murów".
Festyn sportowy
W sobotę 10.06 na boisku Unii Murów odbył się festyn sportowy.