Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Dożynki wiejskie - relacja

W niedzielę 30.08 w Grabczoku odbyły się dożynki wiejskie. Procesja z koroną dożynkową wyruszyła od Państwa Haliny i Józefa Nanko, którzy byli gospodarzami tegorocznych dożynek.  Msza Św. dziękczynna za tegoroczne plony rozpoczęła się o 9:15, mszę prowadził Ks. Krzysztof Mróz w asyście Ks. Teofila Cyrysa. Tradycyjnie po mszy Starostowie częstowali chlebem.

Po południu przez Grabczok przejechał bardzo długi barwny korowód tzw. umzug.  O godz. 15:00 tym razem nieco inaczej niż w ubiegły latach bo na placu obok świetlicy rozpoczął  się festyn – żniwniołk podczas którego odbył się między innymi występ dzieci z Akademii Twórczości z Grabczoka, kabaretu pn. ”Bardzo zgrani z ludziska Fojermani”,  zespołu tanecznego „Ślunski Azyl” . Nie mogło zabraknąć również dodatkowych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. To była bardzo upalna niedziela..W godzinach wieczornych rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Transfer.

Za wszelką okazaną pomoc oraz  wsparcie naszych dożynek, wszystkim  sponsorom, naszym strażakom, Panu Wójtowi Andrzejowi Puławskiemu i jego małżonce, uczestnikom korowodu, paniom gospodyniom za piękną koronę dożynkową i pyszne swojskie wypieki, organizatorom, OSP i Radzie Sołeckiej z Zagwiździa, Pani Krystynie i Aleksandrze Skrzypek z Murowa oraz wszystkim naszym mieszkańcom składam SERDECZNE PODZIĘKOWANIA.

Prezentujemy również listę sponsorów tegorocznych dożynek:
PDFSponsorzy Dożynek 2015.pdf (55,27KB)

Tekst i fotorelacja: Sołtys - Pani Klaudia Gustaw