Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Relacja z IV Wojewódzkiego Biegu Przełajowego o Puchar Borsuka

IV Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka za nami. Przy pięknej pogodzie tegoroczna edycja biegu cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród nie tylko opolskich biegaczy. W zorganizowanym przez Gminę Murów oraz Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu (WZ LZS w Opolu) Biegu Przełajowym o Puchar Borsuka wzięło udział blisko 180 biegaczy spośród których 98 to dzieci i młodzież, startujące w 4 różnych kategoriach wiekowych.

IV Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka zorganizowany został 12.09.2015r. przy współudziale licznych partnerów - Nadleśnictwo Turawa, Nadleśnictwo Kup, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Stobrawski Park Krajobrazowy, Sołectwo Zagwiździe, Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu wraz z grupą Młodych Ratowników, LGD Stobrawski Zielony Szlak, Związek OSP Gminy Murów, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna w Opolu, LGR Opolszczyzna, Opolski Związek Wędkarski z siedzibą w Opolu oraz TSKN. Dziękujemy jeszcze raz w tym miejscu wszytskim, którzy przyczynili się do tego, iż tegoroczną edycję biegu należy wpisać w katalog udanych imprez sporotwych.

Oprócz przedstawicieli naszych partnerów gościliśmy również tego dnia radnego Sejmiku Województwa Opolskiego, Huberta Kołodziej oraz posła Mniejszości Niemieckiej - Ryszarda Galla.

Z roku na rok rośnie grono uczestników biegu. W tym roku gościliśmy biegaczy z całego Województwa Opolskiego, ale i zarazem biegaczy z sąsiadujących województw oraz pierwszy raz biegacza z zagranicy, który przybył do nas z okolic Doniecka w Ukrainie. Sportowym duchem i dobrą kondycją wykazała się spora grupa dzieci z jednej z nyskich szkół, które przybyły ze swoimi opiekunami do Zagwiździa i zdobyły liczne miejsca na podium.

Nowością w tym roku była nagroda losowana wśród wszystkich uczestników biegu głównego oraz amatorskiego. Nagrodą był rower górski, który po wylosowaniu numeru trafił w ręce Pana Sebastiana Kozioł. Pierwszych 50 zgłoszonych do biegu uczestników otrzymało również medale okolicznościowe. Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali piękne puchary i medale, laureaci biegu głównego karty podarunkowe firmy sportowej, a wszsytkim dzieciom zaś wręczono pamiątkowe gadżety spośród dużej i zróżnicowanej puli nagród.

Dla wszystkich uczestników przygotowano posiłek - do wyboru była pożywna, ciepła grochówka, smaczny wędzony pstrąg, ufundowany przez Opolski Związek Wędkarski w Opolu oraz pieczona kiełbaska z rusztu. Nie zabrakło oczywiście kołocza śląskiego.

Zapraszamy wszystkich tegorocznych biegaczy do udziału w przyszłorocznej edycji biegu, gratulując kondycji i ducha sportowej rywalizacji!

Relacja z biegu na stronie Grupy Balaton - kliknij tutaj.
Relacja z biegu TVP Regionalnej: kliknij tutaj.

Oto wyniki IV Wojewódzkiego Biegu Przełajowy o Puchar Borsuka:

Bieg klasy I-II, dystans 300m:
Dziewczyny: 1.Kurowska Justyna, 2.Kurowska Natalia, 3.Kamienik Hanna
Chłopcy: 1. Jasiński Mateusz, 2. Rydlewski Adam, 3. Cieślak Kamil

Bieg klasy III-IV, dystans 600m:
Dziewczyny: 1. Krysiak Amelia, 2. Rejmoniak Amelia, 3.Golec Zuzanna
Chłopcy: 1. Tarnowski Adam, 2. Rydlewski Dominik, 3. Janus Lukas

Bieg klasy V-VI, dystans 1200m:
Dziewczyny: 1. Bentka Natalia, 2. Strąk Aleksandra, 3. Ostrowska Katarzyna
Chłopcy: 1. Ryszewski Maciej, 2. Drżendżera Piotr, 3. Kasztelan Damian

Gimnazjum 1200m:
Dziewczyny: 1. Tarnowska Martyna,  2. Barcik Nina, 3. Barcik Julia
Chłopcy:  1. Janas Kamil, 2. Barczyk Daniel, 3. Gieruszyński Bartosz

Bieg amatorski na 3,5 km:
Kobiety: 1. Barańska Małgorzata, 2. Sowa Dorota, 3. Gustaw Aleksandra
Mężczyźni: 1. Pachuta Krzysztof, 2. Jonienc Piotr, 3. Kaszuba Grzegorz

Bieg główny na 12 km:
Kobiety: 1. Anna Ryguła, 2. Cieśla Klaudia, 3. Pijanka Monika
Mężczyźni: 1. Piotrowski Piotr, 2. Vitalii Marinicz, 3. Kosek Paweł

Fotorelacja: