Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Sukces młodych wędkarzy z Zagwiździa w konkursie

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu, a zarazem młodzi mieszkańcy Zagwiździa zajęli czołowe miejsca w wojewódzkim "Konkursie wiedzy o rybactwie, ochronie wód i gospodarce wodnej", który odbył się 03.10.2015 r. w PGL LP Gospodarstwie Rybackim Krogulna podczas V Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego. Oto wyniki naszych młodych wędkarzy w województwie opolskim - III Dawid Jambor oraz VI miejsce Mateusz Nanko. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów.

Eliminacje konkursu odbyły się dla m.in. uczniów z naszej gminy w  Pokoju w czerwcu 2015r. Finaliści wojewódzkiego "Konkursu wiedzy o rybactwie, ochronie wód i gospodarce wodnej"od lat są członkami młodzieżowej sekcji PZW Murów pn. "Murowana ryba". Sekcja młodzieżowa prowadzona przez opiekuna i pełnomocnika ds. młodzieży i dzieci PZW Murów od ok. 2 lat bierze udział w róźnorodnych konkursach wiedzy o rybastwie oraz w konkursach sprawnościowych, w dziedzinach takich jak wędkarstwo rzutowe i spławikowe.

Dobrze przygotowana młodzież - pod względem sprawniościowym oraz merytorycznym to efekt pracy opiekuna oraz partnerów, którzy przyczyniają się do pogłębiania stanu wiedzy oraz pozyskiwania umiejętności naszych dzieci i młodzieży.

Gratulujemy jeszcze raz uczniom oraz ich opiekunom osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów oraz poszerzania horyzontów.

Fotorelacja: Sylwiusz Kuliczkowski