Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Laury dla "Chaty w lesie"

Miło nam poinformować, iż w tegorocznym konkursie Agro-Eko-Turystycznym pod hasłem „Zielone Lato 2015″  Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowe gospodarstwo agroturystyczne „Chata w lesie” państwa Zofii i Wojciecha Gurgul zajęło III miej­sce w kate­gorii „Najlepsze pokoje agroturystyczne”. „Chata w lesie” państwa Gurgul jest uroczą sezonową bazą ekoturystyczną znajdującą się w osadzie Kęszyce w odrestaurowanej chacie leśnych osadników.

Rozdanie nagród i ogłoszenie wyników miało miejsce 18.11.2015r. na Uroczystej Gali wręczenia nagród oraz konferencji podsumowującej konkurs Agro-Eko-Turystyczny „Zielone Lato 2015″. Właściciciele „Chaty w lesie” otrzymali liczne nagrody od organizatorów i sponsorów. Biorący udział w konferencji Wójt Gminy Murów przekazujał również słowa uznania dla świadczonej przez państwa Gurgul działalności turystycznej, a zarazem promocji naszej gminy. Chata w lesie otrzymała z rąk Pana Wójta ręcznie malowany zestaw porcelany opolskiej oraz z pewnością przydatny komplet bawełnianej pościeli.

Dla licznie przybyłych właścicieli gospodarstw agroturystycznych konferencja była również okazją do zapoznania się z tematyką apiturystyki (forma turystyki związaną z pszczelarstwem, jako tradycyjnym zawodem i produktami pszczelimi w aspekcie ekologicznym, spożywczym i leczniczym) oraz zastosowania ziół przyprawowych i leczniczych.

Fotorelacja: stanowisko ds. funduszy unijnych i promocji