Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Spotkanie dla sołtysów odnośnie budżetu

W czwartek, 26.11.2015r. w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagwiździu odbyło się spotkanie dla sołtysów zorganizowane przez Wójta Gminy Murów. Tematem spotkania były sprawy organizacyjne związane z celowością budżetu przeznaczonego na sołectwa oraz sposobem jego wydatkowania.

Spotkanie zorganizowano po odbytej sesji Rady Gminy Murów. Celem zebrania dla sołtysów była analiza budżetu 2015 oraz omówienie sposobów wydatkowania. Zwrócono uwagę na celowość i zasadność wydatków oraz terminowość składania bieżących faktur. Sołtysi zostali również poinformowani  o progu wydatków, które wymagają zastosowania ustawy PZP (Prawo Zamówień Publicznych). Zaprasza się sołtysów, aby w sprawie planowania i konsultacji budżetu na bieżąco kontaktowali się z osobą na stanowisku do spraw związaych z sołectwami.
Dodatkowo omówiono kwestie związane z utrzymaniem i konserwacją publicznych placów zabaw. 
Ustalono również, iż kolejne spotkania będą organizowane w każdym z sołectw, tak aby każdy z sołtysów mógł zaprezentować swoje dotychczasowe działania oraz przedłożyć plany związane z dalszym rozwojem wsi i jej infrastruktury.

Sołtysi-spotkanie listopad.jpeg