Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Mikołaj, który czyta bajki

W sobotę, 05.12.2015 r. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami wybrał się z paczkami słodkości do podopiecznych z Domu Dziecka w Chmielowicach oraz potrzebujących z Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Zopowych oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Mikołaj przekazał dzięki hojności mieszkańców gminy Murów w tym dniu 120 paczek mikołajkowych.

Od ubiegłego roku podczas akcji rozwożenia i obdarowywania podopiecznych domu dziecka i mieszkańców domów pomocy społecznej Mikołaj osobiście wszystkim czyta bajki. Zakupione książki z bajkami stanowią również prezent mikołajkowy, który zasila zbiory książkowe wszystkich odwiedzanych w tym dniu jednostek.

Corocznie w ramach akcji zbierania paczek mikołajkowych nasi mieszkańcy składają dary, w szczególności słodycze we wszystkich sklepach spożywczych na terenie Gminy Murów. Wszystkie dary trafiają później do podopiecznych domu dziecka i mieszkańców domów pomocy społecznej.

Zamieszczamy gorące słowa podziękowania od dziewcząt z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach oraz Sióstr Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi.

Skan podziękowania_DPSwCzarnowąsach.pdf.jpeg

Fotorelacja: