Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Wycieczka w pierwszy dzień wiosny 2016

Dziś kalendarzowy pierwszy dzień wiosny 2016. Publiczna Szkoła Podstawowa w Jełowej postanowiła spędzić ten dzień w naszej gminie rozgrywając grę terenową „Poznaj zabytki Zagwiździa”. Po rozgrywce gry dla dzieci zorganizowano na terenie kompleksu zabytkowej Huty Żelaza ognisko z piknikiem.

Grupa ok. 25 dzieci Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej wraz z 3 nauczycielami przystąpiła w godzinach porannych do rozgrywki gry, dzięki której wszyscy poznali najważniejsze zabytki sołectwa Zagwiździe. Grupa skorzystała ponadto z okazji i zwiedziła wyremontowany kościół parafii pw. NSPJ w Zagwiździu. Podczas pobytu w kompleksie zabytkowej Huty Żelaza Wójt Gminy Murów w krótkiej prelekcji opowiedział uczniom o XVIII i XIX – wiecznej historii hutnictwa w Zagwiździu. Po wykładzie dla dzieci zorganizowano ognisko z piknikiem, pieczonymi kiełbaskami i przygotowanymi przez rodziców dzieci smakołykami. |

Dziękujemy w tym miejscu Radzie Sołeckiej w Zagwiździu za gorącą herbatę dla dzieci. Gmina Murów natomiast pożegnała dzieci ze smacznymi lokalnymi drożdżówkami oraz materiałami promocyjnymi. W klasach uczniów zawita teraz nasza maskotka Borsuk, monety okolicznościowe, jak i książka pt. „Zagwiździe. Historia Królewskiej Kluczborskiej Huty i kolonii Friedrichsthal”.

Tekst i fotorelacja: UG Murów