Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Udział w targach turystycznych AGROTRAVEL 2016

W piątek 08.04.2016 r. delegacja reprezentująca Gminę Murów, w szczególności sołectwo Zagwiździe wzięła udział w konferencji pt. „Sieć Najciekawszych Wsi nową jakością w turystyce wiejskiej”, którą zorganizowano podczas VIII Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2016 w Kielcach. W trakcie targów na stoisku LGD Stobrawski Zielony Szlak zaprezentowano również ofertę turystyczną naszej Gminy.

Stoisko LGD Stobrawski Zielony Szlak, którego członkiem jest Gmina Murów w tym roku zaprezentowało m.in pakiet turystyczny pt. „Zielonym Szlakiem Jasia i Małgosi”. Pakiet zawiera ofertę pobytową na terenach Gminy Murów oraz naszych sąsiadów. Ujęty został kompleks zabytkowej Huty Żelaza oraz gospodarstwo „Chata w lesie” Państwa Gurgul znajdujące się w osadzie leśnej Kęszyce. Pakiet ten zdobył II nagrodę w kategorii na najciekawszy pakiet turystyki wiejskiej. Natomiast leśno-bajkowej aranżacji stoiska LGD konkursowe Jury przyznało I nagrodę w konkursie na najciekawsze stoisko. Gratulujemy zespołowi LGD Stobrawski Zielony Szlak i dziękujemy za pracę włożoną w promocję naszych obszarów.

Więcej o promocji obszarów i gmin przynależących do LGD Stobrawski Zielony Szlak na stronie: kliknij tutaj

Opis targów AGROTRAVEL wg. organizatora:

Celem Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL  jest poszerzanie świadomości turystów o możliwości spędzania czasu na terenach wiejskich i w obiektach agroturystycznych oraz stworzenie platformy do wymiany myśli, wiedzy i dobrych praktyk z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki dla wszystkich interesariuszy, uczestników i realizatorów działań służących rozwojowi tej gałęzi gospodarki.
Podczas AGROTRAVEL ponad 20 tys. odwiedzających zapoznało się z propozycjami spędzenia wolnego czasu na wsi, prezentowanymi przez ponad 130 wystawców z kraju i zagranicy, a w bloku konferencyjno-warsztatowym uczestniczy ponad blisko 600 osób.

Źródło: http://agro.travel/pl/targi/targi_agrotravel_2016

Fotorelacja - stanowisko ds. funduszy unijnych i promocji: