Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Wirtualna Akademia Astronomii - rozpoczęcie sezonu

We wtorek, 12.04.2016 r. na terenie kompleksu zabytkowej Huty Żelaza przeprowadzone zostały pierwsze w tym roku wykłady w ramach Wirtualnej Akademii Astronomii (WAA). Do Zagwiździa przyjechała tym razem 30-osobowa grupa uczniów Publicznego Katolickiego Gimnazjum SPSK w Opolu. 
Wtorkowe, wieczorne spotkanie w kompleksie zabytkowej Huty Żelaza było pierwszym z kolei zorganizowanym przyjazdem młodzieży z opolskich szkół w bieżącym roku. Wykład astronomiczny poprzedzony został prelekcją dot. historii i dziejów Huty Żelaza w Zagwiździu, poprowadzoną w Regionalnej Sali Muzealnej przez pracownika UG Murów ds. funduszy unijnych i promocji. W dalszej kolejności astronom WAA, pan Marcin Szpanko wygłosił wykład pt. „O Układzie Słonecznym i tym co poza nimi”. W międzyczasie grupa studentów wolontariuszy przygotowała dla wszystkich uczestników spotkania poczęstunek przy ognisku oraz ciepłą herbatę.

Przypominamy, iż Gmina Murów nawiązała na początku 2014 r. współpracę z Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Opolskiego udostępniając na cele projektu pt. "Internetowy odkrywca światów i Ty możesz zostać Kopernikiem" m.in. kompleks zabytkowej Huty Żelaza w celu przeprowadzenia obserwacji astronomicznych, powiązanych serią wykładów.

Fotorelacja: UG Murów stanowisko ds. funduszy unijnych i promocji