• DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Sukcesy sportowe uczniów naszych szkół

Uczniowie naszych szkół - wygrali w dwóch kategoriach XIII Wiosenny Bieg Przełajowy w Kup. W kategorii chłopców (gimnazjum) na dystansie 1000m I miejsce zajął Michał Nawrot, uczeń Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu, natomiast w w kategorii dziewcząt klas piątych I miejsce zajęła Olivia Greiner, uczennica Publicznej Szkoły Pdstatowej w Murowie. Zawody pod hasłem „Zachowaj Trzeźwy Umysł” odbyły się 22.04.2016 r. w Kup, a głównym organizatorem imprezy był LUKS „Podium” Kup.

Relacja - Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu:
Dobre wyniki uzyskały także dziewczyny z klas pierwszych gimnazjum - Karolina Bieganowska i Julia Karwat, które uplasowały się w pierwszej dziesiątce biegu. W punktacji zespołowej Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu zajęło III miejsce.
Michał Nawrot ma za sobą biegi na dystansach 5km, 10km i Bieg Borsuka (kategoria OPEN) 12km. W ostatnim czasie pracował pod kątem startu w Kup. W treningu wykorzystywał mi.n. biegi interwałowe, doskonalił technikę biegu, a także pracował nad siłą i stabilizacją.
Michał trenując od lat, woli dłuższe dystanse, a w dniu biegu nie był w najlepszej formie – jak sam stwierdził.
Jeśli to nie była najlepsza forma, to zdaje się, że Michała czeka kariera sportowca. Poniżej na zdjęciu widać, jak Michał zostawił daleko w tyle pozostałych zawodników. Oby tak dalej!!!

Relacja - Publiczna Szkoła Podstawowa w Murowie:
W tym roku naszą szkołę reprezentowała Oliwia Nawrot, Olivia Greiner i Ewelina Stachura. Po przyjeździe na miejsce i rejestracji w biurze zawodów dziewczęta przeszły trasę żeby się z nią zaznajomić- prowadziła bowiem po leśnych ścieżkach za kościołem w Kup. Nasze reprezentantki konkurowały w dwóch kategoriach: dziewczęta klas piątych i dziewczęta klas szóstych - na dystansie 600 m. Trasa była wymagająca - jak to przełaje. Olivia Greiner zajmując I miejsce w kategorii dziewcząt klas piątych (na 27 zawodniczek biorących udział) zostawiła rywalki daleko za sobą. Oliwia Nawrot zajęła 6 miejsce, a Ewelina Stachura 11 w kategorii dziewcząt klas szóstych (na 21 startujących). Olivia Greiner nie zaskoczyła nas sukcesem - była świetna jak zawsze. Natomiast pozostałe dziewczyny pobiegły bardzo ładnie - był to ich debiut na takich zawodach. Wkrótce zawody lekkoatletyczne na stadionie w Opolu - na pewno pojedziemy się zaprezentować i mamy nadzieję, że uda się nam wywalczyć najwyższe lokaty. Do tego czasu czeka nas sporo ciężkiej pracy, bo forma wciąż jeszcze wymaga szlifu

Tekst: Bożena Żabska, Tomasz Długosz, Katarzyna Proth