Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Majówka w Mańczoku - relacja

W sobotę 07.05 odbyła się majówka w Mańczoku. Z Grabczoka z grupą około 35 osób  wyruszyliśmy o godz. 15:00. Nabożeństwo majowe prowadzili ks. proboszcz Krzysztof Mróz i ks. Teofil Cyrys. Na majówkę dojechali również mieszkańcy Brynicy, Jełowej, Łubnian i innych okolicznych miejscowości. Łącznie w nabożeństwie brało udział około 70 osób. Po majówce  dla wszystkich uczestników został przygotowany poczęstunek,  napoje ciepłe oraz pyszne swojskie wypieki. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Studzionkę w Dąbrówce Łubniańskiej.

Gdyby przeprowadzić plebiscyt na najpiękniejszy miesiąc, z całą pewnością palmę pierwszeństwa zdobyłby maj. I trudno się temu dziwić. W żadnym innym miesiącu przyroda swoim pięknem nie oddziałuje tak na wyobraźnię człowieka i jego doznania estetyczne. Niepowtarzalna  wielobarwność i mnogość kwiatów, dynamizm wylewającej się z każdego zakątka zieleni. Dodatkowo towarzyszy temu różnorodność ptasich śpiewów. I to wszystko, jakby oprawione bardzo często ciepłem słonecznej pogody. Nic więc dziwnego, że taki właśnie miesiąc człowiek w swojej pobożności już dawno temu postanowił ofiarować Matce Boga – Maryi.  Wyrazem tej pobożności stały się Nabożeństwa Majowe w całości poświęcone Matce Boskiej.  Co roku każdą pierwszą sobotę maja nabożeństwo majowe odbywa się również w Mańczoku. 

Wszystkim uczestnikom, Panu Arturowi Sosna, Paniom za smaczne wypieki, kołu łowieckiemu za udostepnienie wozu  oraz wszystkim pozostałym składam serdeczne podziękowania.

Tekst i fotorelacja: Sołtys Grabczoka - Pani Klaudia Gustaw