Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Międzynarodowe Targi Turystyki 2016

Gmina Murów ponownie skorzystała z oferty współudziału w przygotowaniu stoiska promocyjnego Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska i zaprezentowała 20.05.2016 r. swoją ofertę turystyczną podczas tegorocznych XVI Międzynarodowych Targach Turystyki w Opolu „W Stronę Słońca”. Więcej w dalszej części ogłoszenia. 

Stoisko promocyjne Gminy Murów zachęcało odwiedzających wystawą utrzymaną w leśno - przyrodniczym klimacie. Zapraszaliśmy na tematyczne, modne w sezonie spływy kajakowe, rozgrywki gry terenowej pt. „Poznaj zabytki Zagwiździa“ i inne formy zorganizowanego spędzania czasu w naszej gminie.

Ponadto zaprezentowaliśmy lokalne produkty mieszkańców gminy – od wartościowych miodów pana Henryka z pasieki w sołectwie Bukowo, po romantyczne akwarele pani Marii z Murowa. Jak w ubiegłym roku, szczególną uwagę wokół siebie skupiała maskotka gminy – borsuk akcji ostrzegawczej „Proszę zwolnij – Borsuk”.

Obszar Gminy Murów w całości przynależący do obszaru chronionego krajobrazu Stobrawskiego Parku Krajobrazowego kryje wiele ciekawych i godnych zwiedzenia miejsc w Lasach Stobrawsko - Turawskich, jak i na łąkach okalających nasze wioski. Zachęcaliśmy zatem odwiedzających stoisko do weekendowych wypadów w nasze strony i odbywania wycieczek rowerowych oraz długich spacerów.

Na stoisku gminy przedstawiono ponadto ofertę pobytową lokalnych gospodarstw agroturystycznych. Do dyspozycji odwiedzająych nasze stoisko były materiały promocyjne w formie serii ulotek informacyjnych.

Zapowiedź na łamach strony Radia Opole: kliknij tutaj.
Relacja w ramach programu TVP3: kliknij tutaj.
 

Fotorelacja: