Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

XXII Konkurs Recytatorski w języku niemieckim

We wtorek, 24.05.2016 r. w kompleksie zabytkowej Huty Żelaza w Zagwiździu odbyły się eliminacje rejonowe XXII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim organizowane przez Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców (TSKN) na Śląsku Opolskim dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gmin Województwa Opolskiego. Eliminacje przebiegły w dobrej atmosferze dzięki dobrej organizacji i współpracy naszych jednostek, którzy zadbali m.in. o ciekawy program towarzyszący przesłuchaniom recytatorskim.

Uroczystość eliminacji przeprowadzona została przy wsparciu Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu i strażaków OSP w Zagwiździu. Eliminacje miały miejsce w kompleksie zaytkowej Huty Żelaza. Gospodarz gminy, pan Andrzej Puławski wraz z Radą Sołecką w Zagwiździu oraz przedsiębiorcą oferującym spływy kajakowe na Budkowiczance zadbali o ciekawe nagrody dla wyróżnionych oraz zwycięzców wśród dzieci i młodzieży. Ze środków gminy Wójt ufundował finalistom konkursu i wyróżnionym uczniom popularnego w gminie pluszaka - Borsuka, maskotkę akcji promocyjnej pt. "Proszę zwolnij - Borsuk". Ponadto każdy z uczestników spotkania ortzymał pamiątkową przypinkę z wydarzenia.

Wspólnie z Publicznym Gimnazjum w Zagwiździu przygotowano poczęstunek dla wszystkich uczestników eliminacji. Lokalny, wyborny kołocz i drożdżówki znalazły w tym dniu spore grono zwolenników. Nasi gimnazjaliści przeprowadzili pod przewodnictwem lidera Programu Odnowy Wsi,  w profesjonalny sposób grę terenową pt. "Poznaj zabytki Zagwiździa". W rozgrywkach wzięło udział ok. 50 uczestników, którzy dzięki koncepcji gry z pewnością pozyskali wiedzę historyczną oraz terenową o cennych zasobów zabytkowych Zagwiździa. Ponadto OSP Zagwiździe, po uprzednich pracach przygotowawczych, zabezpieczyła cały przebieg imprezy.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie, organizację i przebieg eliminacji składamy w tym miejscu serdeczne podziękowania. Bez Was z pewnością ten dzień nie byłby tak udany.

Szczególne podziękowania należą się jednak Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu, pani Gabrieli Kanii, która wspólnie ze swoimi podopiecznymi, naszymi gimnazjalistami, panią Agatą Kupczyk - Kobylańską oraz panią Krysią Baj podjęła się współorganizacji tegorocznej uroczystości.
Kolejny raz eliminacje rejonowe Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim możemy odnotować jako bardzo udaną imprezę społeczno-kulturalną o szczególnym charakterze edukacyjnym.

Dziękujemy również organizatorowi – TSKN  na Śląsku Opolskim, iż zdecydowano się przeprowadzić eliminacje w naszej gminie, w Zagwiździu.

Prezentujemy wyniki z eliminacji rejonowych w Zagwiździu - źródło: TSKN na Śląsku Opolskim

lista finalistów_eliminacje rejonowe w Zagwiździu.jpeg

I. Zapowiedź eliminacji rejonowych w Zagwiździu na łamach anteny Radio Opole:
kliknij tutaj.
II. Relacja video na kanale YouTube sołectwa Zagwiździa: kliknij tutaj.


Tekst: UG Murów, stanowisko ds. funduszy unijnych i promocji
Fotorelacja: UG Murów, stanowisko ds. funduszy unijnych i promocji oraz pan Jerzy Kupczyk