Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

II miejsce dla sołectwa Nowe Budkowice

Miło nam poinformować, iż w tegorocznej edycji konkursu "Bioróżnorodne Opolskie" w kategorii „Piękna Wieś Opolska 2016" w podkategorii "Najlepszy projekt odnowy wsi" przedsięwzięcie pt. "Sportowa dusza Nowych Budkowic" staraniem mieszkańców uzyskało II miejsce. Gratulujemy!

W kategorii "Najlepszy projekt odnowy wsi", jury nie przyznało pierwszego miejsca. Dwa równorzędne drugie miejsca przypadły Nowym Budkowicom w naszej gminie oraz wsi Jakubowice w gminie Branice za projekt „Jakubowicka strefa aktywności społecznej – rewitalizacja stawu strażackiego”.

Wyniki ogłoszono 04.09.2016 r. podczas uroczystego rozdania nagród w trakcie tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w Ujeździe.

Piękny gest wobec przedstawicieli wsi Stradunia, która w tym roku uzyskała tytuł "Najpiękniejszej wsi 2016" okazali mieszkańcy Zagwiździa - "niebieska delegacja" w rozpoznawalnych koszulkach z herbami Zagwiździa wyraziła słowa uznania i gratulowała tegorocznego jakże zacnego tytułu.

W tym miejscu natomiast, przytaczamy ponownie opis w jaki sposób mieszkańcy Nowych Budkowic zaprezentowali zrealizowany projekt:

Mieszkańcy Nowych Budkowic zaprezentowali komisji projekt pt. "Sportowa dusza Nowych Budkowic". Owy projekt jest długofalowym przedsięwzięciem o charakterze zarówno infrastrukturalnym, ale i miękkim. Z racji na brak infrastruktury sportowej w sołectwie, mieszkańcy podjęli decyzję o zrealizowaniu projektu zagospodarowania działki w celu utworzenia boiska sportowego z zapleczem i placem przed budynkiem świetlicy wiejskiej. Efektem działań poprawy infrastruktury sportowej sołectwa jest systematyczny wzrost działalności rekreacyjno-sportowej we wsi Nowe Budkowice. Adaptacja nieużytkowanej i zaniedbanej działki na utworzenie boiska sportowego przebiegała w zgodzie z otaczającym ją naturalnym terenem. Z takimi aspektami projektu zapoznano na miejscu komisję a podczas wizytacji lokalnej zwrócono uwagę na walory przyrodnicze otoczenia realizacji przedsięwzięcia - widoczna z boiska Dolina Budkowiczanki, korytarz ekologiczny dla ptaków oraz nietoperzy, czyli ul. Lipowa porośnięta właśnie wdzięczną i jakże ważną lipą, jak i stawy i okalające je tereny miejsca znanego nam wszystkim jako "Uzek". Po wizytacji komisję zaproszono na tradycyjne śniadanie z produktami pochodzącymi z domostw mieszkańców

Fotorelacja:
DSC03130.jpeg
DSC03131.jpeg