Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Opolskie kwitnące 2016 - wyniki

W niedzielę, 02.10.2016 r. podczas targów miodu w bierkowickim skansenie został rozstrzygnięty konkurs na ukwiecanie województwa opolskiego „Opolskie kwitnące”, którego celem było wyłonienie najładniej ukwieconych i zadbanych posesji prywatnych oraz terenów i obiektów publicznych w regionie. Ogród Państwa Puławskich z Zagwiździa otrzymał III miejsce w kategorii "obiekt prywatny", natomiast w kategorii "obiekt dostępny" plac rekreacyjno-sportowy w Murowie przy ul. Polnej zajął III miejsce. 

W konkursie „Opolskie kwitnące” na bioróżnorodne, kwietne zagospodarowanie województwa opolskiego, mogli wziąć udział mieszkańcy, właściciele ogrodów prywatnych oraz właściciele obiektów i terenów użyteczności publicznej. A oto laureaci:

W kategorii „obiekt prywatny”
I miejsce – Ogród państwa Ceda (Miejsce Odrzańskie) – za wyjątkowo duży nakład pracy w trudnym terenie i widoczny efekt bioróżnorodności.
II miejsce – Ogród państwa Mieczkowskich (Przecza) – za różnorodne zagospodarowanie dużej przestrzeni i stworzenie wielofunkcyjnego ogrodu.
III miejsce – Ogród państwa Puławskich (Zagwiździe) – za staranność, wielobarwność i bioróżnorodność w klasycznym, dobrze utrzymanym ogrodzie.
Wyróżnienia:
Ogród państwa Bienieckich „Chata Bieńków” (Krasiejów) – za zachowanie leśnego charakteru ogrodu przy intensywnym charakterze ukwiecania.
Ogród państwa Pasoń (Górki) – za wieloletnią pasję i wysoki poziom ukwiecania na przestrzeni lat
Ogród państwa Suchińskich (Brożec) – za zaangażowanie trzech pokoleń w prace w wielokwiatowym ogrodzie.
Ogród państwa Chmielewskich (Kamienna) – za dbałość o przekazywanie zasad bioróżnorodności młodemu pokoleniu.

W kategorii „obiekt dostępny”
I miejsce – Gospodarstwo agroturystyczne „Uroczysko” w Dylakach za promowanie ekologicznej strony bioróżnorodności z umiejętnym zachowaniem ginących gatunków roślin.
II miejsce – Publiczne Przedszkole im. Św. Franciszka z Asyżu w Naroku za edukację młodego pokolenia; przekazywanie idei bioróżnorodności zarówno w teorii jak i praktyce.
III miejsce – Plac rekreacyjno-sportowy w Murowie za upowszechnianie idei bioróżnorodności wśród społeczności lokalnej i umiejętne zaangażowanie do pracy na rzecz ukwiecania dużej ilości osób.

Laureaci otrzymali bony na zakup narzędzi i materiałów ogrodniczych (I miejsce – 3000 zł, II miejsce – 2000 zł, III miejsce – 1000 zł, wyróżnienia – po 300 zł).

Była to już VII edycja konkursu, tym razem realizowana w ramach projektu „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w Województwie Opolskim” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 - 2020.

Fotorelacja: