Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Mikołajki 2016 - rekordowa ilość paczek i mnóstwo radości

To już 13 rok akcji, która odbywa się na terenie gminy Murów. W tym roku ustaliliśmy rekord w ilości 150 paczek, które trafiły dzięki ofiarodawcom do podopiecznych Domu Dziecka w Chmielowicach, Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Zopowej oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Podziękowania należą się strażakom naszej gminy, którzy przeprowadzają akcję mikołajkową na każdym jej etapie.

Akcja zbierania darów na paczki mikołajkowe trwała do piątku, 09.12.2016 r. W remizie OSP w Zagwiździu strażacy i ochotnicy spędzili dobrych parę godzin na sortowaniu darów i przygotowaniu finalnych paczek. Natomiast w sobotę, 10.12.2016 r. paczki zostały wręczone przez Mikołaja i jego zacnych pomocników podopiecznym odwiedzanych domów dziecka oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Przy okazji Mikołaj osobiście czytał bajki i umilił w ten sposób wszystkim sobotni dzień, który wpisał się całkowicie w mikołajkową atmosferę.

Organizatorzy zbiórki darów dziękują serdecznie wszystkim osobom, które wsparły tegoroczną akcję mikołajkową. Dziękujemy również Radiu Opole za udostępnienie gadżetów promocyjnych, które przekazaliśmy w ubiegłe, sobotnie popołudnie.

Poniżej przedstawiamy obszerną, podzieloną na 3 części foto- i wideorelację, która ukazała się dzięki Sylwiuszowi Kuliczkowskiemu na łamach strony Grupy Balaton. Organizatorzy Mikołajek dziękują w tym miejscu również Grupie Balaton za nagłośnienie naszej akcji.

Oto linki do 3 części relacji, które ukazały się na stronie Grupy Balaton:

Przygotowania paczek: kliknij tutaj.
Przekazanie paczek: kliknij tutaj.
Mikołaj, który czyta bajki: kliknij tutaj.

*Sylwiusz Kuliczkowski - autor tekstów publikowanych na stronie Grupy Balaton oraz znany w naszej gminie wszystkim jako pedagog szkolny Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu) Dziękujemy za udział w tym honorowym przedsięwzięciu.

Fotogaleria: Sylwiusz Kuliczkowski
 

 
LOGO.jpeg
LOGO_Kraina borsuka_zimowo.jpeg