Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Relacja z jubileuszu 80 urodzin ks. Teofila

W niedzielę 12.02.2017 o godz. 12:00 w kościele  pw. Św. Jana Chrzciciela w Grabczoku odbyła się uroczysta Msza Św. koncelebrowana z okazji 80 urodzin ks. Teofila Cyrys. Mszę św. prowadzili – Jubilat ks. Teofil, ks. proboszcz Krzysztof Mróz oraz ks. prof. dr hab. Radosław Chałupniak.

Pieśni mszalne zostały wykonane przez chór i orkiestrę dętą z Starych Budkowic pod przewodnictwem Państwa Malik. Po mszy przedstawiciele służby liturgicznej, sołectwa Grabczok, Wójta Gminy Murów Pana Andrzej Puławskiego, delegacje -  Rady Sołeckiej, Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz Parafialnego zespołu Caritas z Brynicy złożyli jubilatowi urodzinowe życzenia. Po części oficjalnej wszyscy mieszkańcy oraz zaproszeni goście udali się do świetlicy OSP w Grabczoku na poczęstunek, przygotowany przez samych mieszkańców w ramach prezentu – niespodzianki dla ks. Teofila. Podczas spotkania została przedstawiona prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Sołtys Klaudię Gustaw oraz prezentację przygotowaną przez ks. proboszcze Krzysztofa Mroza, mieliśmy okazję również zobaczyć 25 min film o Brynicy, naszej parafii. Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej i miłej atmosferze.

W imieniu ks. Teofila serdeczne podziękowania dal Wszystkich osób, które brały udział w organizacji tej uroczystości. Podziękowania dla Chóru, orkiestry, Państwa  Bernadety i Ernesta  Malik ze Starych Budkowic, organiście Krystianowi Czech, wszystkim przedstawicielom rad sołeckich i parafialnych, delegacjom oraz druhom strażackim z OSP Grabczok.
Ksiądz Teofil - żeby nikogo nie pominąć, z całego serca dziękuje wszystkim razem i każdemu z osobna.


Tekst: Sołtys Klaudia Gustaw
Fotogaleria - Pani Wiesława Szozda z Brynicy: