Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności 2017 Radomierowice

 • Akcja Mikołajki 2017 w Gminie Murów

  Brak opisu obrazkaPo raz czternasty w gminie Murów organizowana jest zbiórka darów na paczki (dzieci szczególnie cieszyłyby się ze słodyczy), które zostaną przekazane przez Mikołaja i jego pomocników podopiecznym Domu Dziecka w Chmielowicach, potrzebującym z Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Zopowych oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Zbiórka prowadzona jest do piątku, 08.12.2017 r. we wszystkich sklepach spożywczych, jednostkach OSP, bibliotekach oraz placówkach oświatowych w gminie.
  Data publikacji: 28-11-2017 13:58
 • Kurs na języki obce

  Brak opisu obrazkaZapraszamy do zapoznania się z ofertą bezpłatnej nauki języka angielskiego lub niemieckiego w ramach realizowanego projektu ze środków UE dla osób dorosłych.  
  Data publikacji: 25-10-2017 12:07
 • Szkolenia z języka angielskiego

  Brak opisu obrazkaInformujemy o możliwości udziału w szkoleniach z języka angielskiego proponowanych przez Centrum Szkoleniowe Masterlang. Już dziś na terenie województwa opolskiego, w tym na terenie gminy Murów ruszyła rekrutacja do szkoleń z języka angielskiego. Szkolenia, realizowane w ramach projektu „Angielska Kuźnia Talentów”, będą prowadzone przez doświadczonych lektorów metodą komunikacji  kładącą akcent na wszystkie sprawności językowe tj. mówienie, pisanie i rozumienie ze słuchu zgodnie ze standardem Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).
  Data publikacji: 19-10-2017 12:10
 • VIII Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej

  Brak opisu obrazka
  Zapraszamy w imieniu Lokalnej Grupy Działania Stobrawski Zielony Szlak na VIII Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej, który odbędzie się 28.10.2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pokoju. Już teraz można zapoznać się z regulaminem Festiwalu oraz zgłaszać swoje uczestnictwo - załącznik numer 1, a w przypadku autorskiej piosenki prosimy dołączyć również załącznik numer 2.
  Data publikacji: 03-10-2017 12:31
 • Program grantowy „Tu Mieszkam Tu zmieniam"

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do udziału w trzeciej edycji programu grantowego "Tu Mieszkam Tu zmieniam" organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK. Program daje szanse lokalnym fundacjom, stowarzyszeniom oraz społecznikom na otrzymanie jednego ze 100 grantów, którymi chcą wesprzeć najciekawsze projekty lokalne. Wnioski można składać w terminie od 15. do 30. 09.2017 r.
  Data publikacji: 24-08-2017 10:02
 • I Konkurs fotograficzny pt. "Dziedzictwo krajobrazu gminy w obiektywie jej mieszkańców"

  Brak opisu obrazkaZapraszamy mieszkańców gminy Murów do udziału w I Konkursie fotograficznym pt. "Dziedzictwo krajobrazu gminy w obiektywie jej mieszkańców".  Więcej informacji w załączonym regulaminie:PDFRegulamin_I_konkurs_fotograficzny_2017_gm.Murów.pdf (69,18KB)  
  Data publikacji: 18-08-2017 13:42
 • Informacja odnośnie jakości wód do spożycia

  Brak opisu obrazka
  Informuję się, że woda z ujęcia wodociągu publicznego w Radomierowicach, w Starych Budkowicach oraz w Murowie (Apteka po robotach hydraulicznych) na podstawie przeprowadzonego badania w dniu 27.06.2017 r. jest przydatna do spożycia i spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13.11.2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Badanie przeprowadzono na zlecenie PROWOD Spółka z o.o.
  Data publikacji: 18-07-2017 12:53
 • Rowerowa wycieczka

  Brak opisu obrazka
  W środę, 14.06.2017 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej miejscowości wycieczkę rowerową "Odlotowy bibliotekarz". Uczestnicy zebrali się przy kościele parafialnym w Radomierowicach, po czym zostali serdecznie przywitani przez prowadzącego spotkanie, Pana Mohlek. Przyjezdni goście wysłuchali historii naszej wsi, kościoła oraz wiele innych ciekawostek. Po zwiedzaniu wszyscy udali się na mały poczęstunek w świetlicy wiejskiej.
  Data publikacji: 11-07-2017 11:03
 • Małe, a cieszy oko

  Brak opisu obrazka
  Napływające do nas skargi z firmy wywożącej odpady komunalne z naszego cmentarza skłoniły nas do działań. Dzięki zaangażowaniu mężczyzn z naszej wsi powstało utwardzone miejsce na kosze. Pomimo faktu, iż przedsięwzięcie było dosyć małe, tym bardziej cieszy efekt końcowy. Dziękujemy za pomoc w realizacji.
  Data publikacji: 11-07-2017 10:54