Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Sukces piłkarski dziewcząt z PSP Stare Budkowice

Dziewczyny z PSP Stare Budkowice w kategorii U-8 (roczniki 2009/2010) udały się 21.03.2017 r. na finał woj. opolskiego o Puchar Tymbarku (piłka nożna). Spisały się bardzo dobrze zajmując III miejsce, zdobywając brązowe medale oraz okazały Puchar.

Zmagania w Brzegu rozpoczęły się od gier grupowych:

PSP Stare Budkowice : PSP Ligota Książęca           0:1

PSP Stare Budkowice : Charciary Wołczyn              1:0

Bramka: Victoria Stankiewicz

PSP Stare Budkowice  : Szkoła na TAK Opole     5:1

Bramki: 3 x Victoria Stankiewicz, po 1 Luiza Rohrbach, Zuzanna Filipowska


Dwa zwycięstwa w grupie dały dziewczętom z PSP Stare Budkowice II miejsce i możliwość gry w półfinale ze zwycięzcą grupy B, którym została PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

Niestety mecz półfinałowy przegraliśmy 0:1 z późniejszym triumfatorem rozgrywek.
To spowodowało, że w meczu o 3 miejsce zmierzyliśmy się z PSP Olszanka. Mimo dużej przewagi naszego zespołu mecz zakończył się remisem 0:0. O zwycięstwie zadecydowały karne. Bramkę na wagę brązowego medalu w ostatniej serii zdobyła Victoria Stankiewicz. Po zakończonych karnych radość z III miejsca była ogromna.

Podczas dekoracji dziewczyny oprócz wspomnianych już medali i pucharu otrzymały markowe torby, pamiątkowe koszulki, główny sponsor ufundował sporo nagród żywieniowych i rzeczowych. Do szkoły trafił komplet sprzętu piłkarskiego (koszulki, spodenki, getry) w którym dziewczyny wystąpią w kolejnych zawodach.

Nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza w turnieju otrzymała Kinga Wypych (PSP Stare Budkowice).

Skład zespołu PSP Stare Budkowice: Kinga Wypych, Luiza Rohrbach, Victoria Stankiewicz, Zuzanna Filipowska, Martyna Segiet, Daria Wyzgała, Laura Reks, Patrycja Musiał, Tomasz Długosz (opiekun).


Turniej o Puchar Tymbarku rozgrywany jest pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Na zdjęciach udało się uchwycić bramki Victorii Stankiewicz i Zuzanny Filipowskiej w meczu przeciwko szkole z Opola, a także rzut karny decydujący o brązowym medalu.

Fotorelacja:Tomasz Długosz, PILKAOPOLSKA.PL Tekst: PSP Stare Budkowice