Logo BIP Logo ePUAP
 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ

Aktualności St.Budkowice 2017

 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Starych Budkowicach- relacja

  DSC_0279.jpeg

  W tym roku Rada Sołecka Starych Budkowic wraz z parafią Św. Rocha pierwszy raz zorganizowała Jarmark Bożonarodzeniowy na placu przy Farskiej Stodole. Występy muzyczne, liczne stoiska z dekoracjami świątecznymi urozmaiciły ten wspólnie spędzony czas w świątecznej atmosferze. Zapraszamy do fotorelacji. 

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 22-12-2017 12:00
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Starych Budkowicach - zapowiedź

  plakat2 2017.jpegW zbliżającą się niedzielę, 17.12.br. w Starych Budkowicach odbędzie się Jarmark bożonarodzeniowy, tzw. Weihnachtsmark organizowany przez Radę Sołecką oraz ks. Proboszcza. Weihnachtsmarkt będzie miał miejsce w Farskiej Stodole.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 12-12-2017 14:34
 • Nabory na zakładanie i wsparcie działalności gospodarczej

  Nabory_2018_LGD.jpegLGD Stobrawski Zielony Szlak planuje w styczniu 2018 roku ogłosić nabory na zakładanie działalności gospodarczej oraz na wsparcie istniejących podmiotów gospodarczych. Do wniosku należy przygotować biznesplan, a dokumenty obowiązkowo skonsultować w biurze LGD w Pokoju (ul. Sienkiewicza 8, budynek Urzędu Gminy). Więcej informacji w dalszej części tekstu. 

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 13-12-2017 08:13
 • Akcja Mikołajki 2017 w Gminie Murów

  LOGO_Kraina borsuka_zimowo.jpegPo raz czternasty w gminie Murów organizowana jest zbiórka darów na paczki (dzieci szczególnie cieszyłyby się ze słodyczy), które zostaną przekazane przez Mikołaja i jego pomocników podopiecznym Domu Dziecka w Chmielowicach, potrzebującym z Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Zopowych oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Zbiórka prowadzona jest do piątku, 08.12.2017 r. we wszystkich sklepach spożywczych, jednostkach OSP, bibliotekach oraz placówkach oświatowych w gminie.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 28-11-2017 13:58
 • Święto Niepodległości w Przedszkolu Publicznym w Starych Budkowicach

  PPSt (1).jpeg

  Tradycyjnie, jak co roku w Przedszkolu Publicznym w Starych Budkowicach odbyła się uroczystość z okazji Święta Odzyskania  Niepodległości. Program słowno-muzyczny przygotowały dzieci najstarszej grupy pod kierunkiem pani Lidii Białas. Na spotkanie przybyli rodzice oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Murów pan Andrzej Puławski, Sekretarz pani Sylwia Dydzik, Dyrektor Biblioteki Publicznej pani Halina Lubacz, radny powiatowy pan Rudolf Mohlek oraz ksiądz proboszcz Waldemar Klose.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 11-12-2017 15:30
 • I Muzyczna odsłona Farskiej Stodoły - relacja

  I Muzyczna odsłona Farskiej Stodoły (29).jpeg

  Koncert „I Muzyczna odsłona Farskiej Stodoły” odbył się w niedzielę 29.10.2017 r. Jako wykonawcy zaproszeni zostali: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Bazan, młoda solistka z parafii Stare Budkowice Nancy Weretczuk, a jako gwiazda wieczoru, pochodząca ze Śląska Opolskiego, a mieszkająca obecnie w Berlinie sopranistka Michaela Nowak. Koncert poprzedzało nabożeństwo różańcowe, które prowadził ks. proboszcz Waldemar Klose.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 03-11-2017 14:01
 • I Muzyczna odsłona Farskiej Stodoły - zapowiedź

  Farska stodoła w Starych Budkowicach.jpeg

  W niedzielę, 29.10.2017 r. o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie pt. "I Muzyczna odsłona Farskiej Stodoły". Głównym punktem programu spotkania będzie komponent muzyczny w formie koncertów zaproszonych muzyków. Uzupełnieniem programu spotkania będzie możliwość zwiedzenia obiektu Farskiej Stodoły i jej ekspozycji muzealnej dotyczącej historii wsi, parafii Stare Budkowice oraz Śląska, jak i losów jego mieszkańców. Organizatorzy - Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim oraz DFK Stare Budkowice serdecznie zapraszają.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 27-10-2017 10:35
 • Bezpłatne szkolenie na temat zbiórek publicznych

  szkolenie zbiórki publiczne 16.11.2017.pdf.jpegZapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu pt. „Zbiórki publiczne”. Celem szkolenia jest ukazanie zbiórek publicznych w kontekście pozostałych możliwych źródeł finansowania i otoczenia prawnego organizacji pozarządowych oraz zdobycie wiedzy nt. obowiązujących aktów prawnych regulujących zasady prowadzenia zbiórek. Szkolenie odbędzie się 16.11.2017 r. w godz. od 16:00 do 18:30 w Centrum Dialogu Obywatelskiego (ul. Koraszewskiego 7-9, Opole). Udział zgłaszamy drogą mailową lub telefonicznie - więcej informacji w dalszej części tekstu.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 09-11-2017 09:25