Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Kiermasz Wielkanocny 2017 - relacja

W niedzielą 02.04.2017 r. w świetlicy w Grabczoku odbył się Kiermasz Wielkanocny. Podczas kiermaszu można było nabyć przepiękne dekoracje świąteczne, które zostały przygotowane m.in. podczas zajęć przez  grupę dzieci z Akademii Twórczości działającej w naszym klubie książki „Podgrabek” w Grabczoku.

Oprócz dekoracji podopiecznych "Podgrabka" gama innych artykułów była bardzo szeroka - od przepięknych ozdób  firmy Pilar, ozdobnych drożdżowych baranków do pachnących wyrobów wędliniarskich i garmażeryjnych, miodu, ozdobnych świątecznych obrusów oraz  artykułów  ceramicznych, które zostały przygotowane podczas terapii zajęciowych przez osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Magnalia” w Opolu. Każdy znalazł coś dla siebie…Były też swojskie wypieki przygotowane przez nasze gospodynie i aromatyczna kawa, którą  można było w tę popołudniową niedzielę wypić w gronie znajomych i przyjaciół.

Podobnie jak w ubiegłych latach tak i w tym roku swoją obecnością zaszczycił nas Pan Andrzej Puławski –Wójt Gminy Murów  z małżonką.

Przebieg kiermaszu, który został zapoczątkowany kilka lat temu przez nasze dzieciaki z Akademii Twórczości razem z naszą Panią Magdaleną Gleń z udziałem Rady Sołeckiej odbywał  się w iście świąteczno - wielkanocnej atmosferze.

Dochód ze sprzedaży w całości przekazany został na dalszą działalność Akademii Twórczości, rozwijanie naszych młodych talentów.

Dzieciaki z Akademii Twórczości z Grabczoka bardzo serdecznie dziękują wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniach, za wsparcie organizacyjne, jak również wszystkim uczestnikom za udział w kiermaszu i wykazanie tak dużego zainteresowania.
DZIĘKUJEMY!

Tekst i fotorelacja: Sołtys wsi Grabczok - Pani Klaudia Gustaw