Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Wakacyjny wyjazd do Bajkowego Lasu

W piątek 28.07 w ramach gminnej akcji „Podaruj mi lato” dla dzieci i młodzieży z Grabczoka odbył się wakacyjny rowerowy wyjazd do Bajkowego Lasu w Łubnianach.

Starsze dzieci wyruszyły na rowerach z Grabczoka o godz. 10:00. Podróż leśnymi drogami była wielką frajdą dla uczestników. W Bajkowym Lesie spotkaliśmy się z zresztą uczestników, tymi których dowieźli rodzice, czyli naszymi maluszkami o godz. 11:00. A tam, tam w Bajkowym Lesie czekała na nas właścicielka Pani Kasia, która przygotowała dla nas wiele atrakcje. Na wstępie P. Kasia oprowadziła nas po Bajkowym Lesie, zapoznała ze wszystkimi zwierzątkami, które  tam mieszkają. Wspólnie przygotowaliśmy pyszne gofry z dodatkiem owoców leśnych i bitą śmietaną, każdy mógł  udekorować swojego gofra według własnego smaku i  podniebienia. Były gry i zabawy, wesoła karuzela, szukanie skarbu ukrytego w lesie, karmienie świnek, zabawa z miniaturowym króliczkiem i z żółwiem, spacer z Kubą – koniem pupilem tegoż miejsca. Odbyły się też rozgrywki piłki siatkowej rodzice kontra dzieci, emocje sięgały zenitu. Malowaliśmy też na korze, wcześniej zebranej w lesie. Było ognisko i pieczenie kiełbasek, ale były smaczne, mniam… Po całym tym mega aktywnym dniu, poszliśmy spać do wielkiego namiotu, choć noc była dość chłodna daliśmy radę. Przed snem P. Kasi przygotowała nam jeszcze  bajkowy seans, zasnęliśmy o północy, było ekstra... Następnego dnia, w sobotę zjedliśmy wspólne śniadanko, jeszcze troszkę pobawiliśmy się na wesołej karuzeli, pożegnaliśmy się ze zwierzątkami i wyruszyliśmy do domu.

Bajkowy Las w Łubnianach jest bardzo urokliwym miejscem z przesympatyczną właścicielką - Panią Kasią. Przedział wiekowy naszych uczestników był od 2 do 11 lat, każdy uczestnik znalazł coś da siebie, nie było mowy o nudzeniu się…

Dzieci, które brały udział w  wycieczce bardzo dziękują Pan Kasi z Bajkowego Lasu za super miłe przyjęcie, opiekunom za czuwanie nad ich bezpieczeństwem, Radzie Sołeckiej za zorganizowanie tego fantastycznego wyjazdu oraz Panu Wójtowi za pomoc finansową.

Tekst i fotorelacja: Sołtys Grabczoka - Pani Klaudia Gustaw