Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Żniwniołk w Grabczoku - relacja

W niedzielę 27.08.2017 r. odbyły się Dożynki wiejskie w Grabczoku. Do naszego Żniwniołka zaczęliśmy się przygotowywać już od poniedziałku, 21.08. br. O godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej zebrały się Panie gospodynie i młode dziewczęta, które uwiły tegoroczną koronę dożynkową.

 

 

Gospodarzami tegorocznych dożynek byli Państwo Halina i Henryk Komor. W niedzielę 27.08.2017 o godz. 9:00 z posesji gospodarzy z księdzem Proboszczem, wyruszyła procesja z koroną dożynkową do kościoła.

 

 

Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony rozpoczęła się w naszym kościele filialnym pw. Świętego Jana Chrzciciela o godz. 9:15 Msza św. była koncelebrowana przez Ks. Proboszcza Krzysztofa Mroza i Ks. Teofila Cyrys. Tematem przewodnim kazania była symbolika chleba, jego wartości i znaczenie w odniesieniu do naszego życia. Po Mszy św.  Starostowie dożynek poczęstowali wszystkich chlebem z solą.

 

 

Nasi mieszkańcy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Barwny korowód dożynkowy przejechał przez Grabczok. Festyn dożynkowy rozpoczął się na placu obok świetlicy o godz. 15:00.  Pani Sołtys powitała wszystkich przybyłych gości. Pogoda dopisała więc atmosfera tegorocznych dożynek była niesamowita. Występ Dominika i Janusza Żyłki sięgał zenitu…Zabawa z zespołem Transfer trwała do późnych godzin wieczornych...

 

 

Podziękowania:
Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich razem i każdemu z osobna, osobom  zaangażowanym w organizację, starostom - Państwu Halinie i Henrykowi Komor oraz wszystkim partnerom naszego Żniwniołka 2017.

Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom i darczyńcom za tegoroczne wsparcie Wiejskich Dożynek w naszej miejscowości. Dzięki Państwa życzliwości mogliśmy w tak ważnym dla nas dniu stworzyć dla mieszkańców niezapomnianą atmosferę pozytywnych przeżyć.

Wyrażając swą wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę, życzymy pełni satysfakcji z podejmowanych przedsięwzięć oraz wielu sukcesów!


„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”

                                                                                                             Jan Paweł II
Tekst i zdjęcia:
Sołtys Grabczoka - Pani Klaudia Gustaw