Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

VI Woj. Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka - relacja

VI Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka już za nami. Dobre warunki pogodowe towarzyszyły tegorocznej edycji biegu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród biegaczy z Opolszczyzny oraz sąsiadujących województw. W zorganizowanym przez Gminę Murów biegu tropem borsuka wzięło udział blisko 120 biegaczy, startujących w 6 różnych kategoriach wiekowych.

VI Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka zorganizowany został 09.09.2017 r. pod patronatem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz przy współudziale licznych partnerów i sponsorów.

Do partnerów należeli m.in.:  PGL LP Nadleśnictwo Turawa, PGL LP Nadleśnictwo Kup, PGL Nadleśnictwo Kup, Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Opolu, Opolski Związek Lekkiej Atletyki, Opolski Związek Piłki Nożnej, Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych, Marszałek Województwa Opolskiego, Rada Sołecka w Zagwiździu, Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu wraz z grupą Młodych Ratowników, LGD Stobrawski Zielony Szlak, RLGD Opolszczyzna, Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska, Związek OSP Gminy Murów, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna w Opolu, Opolski Związek Wędkarski z siedzibą w Opolu, Towarzystwo Ubezpieczeń Społecznych, Bank Spółdzielczy w Łubnianach oraz TSKN. 

Dziękujemy jeszcze raz w tym miejscu wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż tegoroczną edycję biegu należy wpisać w katalog udanych gminnych imprez sportowych.

Jak co roku na zwycięzców czekało wiele ciekawych nagród, oprócz obligatoryjnych pucharów i medali, wręczono karty podarunkowe o zróżnicowanych nominałach na artykuły sportowe i nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych partnerów. Nowością w tym roku były serie losowań kart podarunkowych. W jednym z losowań karty podarunkowe o wartości 100 zł ufundowane przez marszałka województwa opolskiego zostały rozdane wśród dzieci i młodzieży przez wicemarszałka Romana Kolka oraz panią Barbarę Kamińską, pełnomocnik marszałka województwa ds. organizacji pozarządowych. Pan Kolek i pani Barbara przekazali również karty podarunkowe o wartości 500 zł marszałka województwa dla najszybszej i najszybszego biegacza mieszkających na Opolszczyźnie.  Ponadto wśród wszystkich uczestników biegu losowana była seria kart podarunkowych wartości 300 i 100 zł ufundowanych przez Gminę Murów, Rybacką Lokalną Grupę Działania Opolszczyzna i Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska.

Dla wszystkich uczestników przygotowano posiłek - do wyboru smaczny wędzony pstrąg, ufundowany przez Opolski Związek Wędkarski w Opolu oraz pieczona kiełbaska z rusztu. 

Zapraszamy już teraz wszystkich zainteresowanych do udziału w przyszłorocznej edycji biegu, a tegorocznym uczestnikom VI Wojewódzkiego Biegu Przełajowego o Puchar Borsuka gratulujemy świetnej kondycji i ducha sportowej rywalizacji!

Fotorelacja z VI Wojewódzkiego Biegu Przełajowego o Puchar Borsuka: 

 
Autor zdjęć: Maria Kania, Przemysław Wienke