Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Sukces piłkarzy z PSP w Murowie

poniedziałek, 30.10.2017 r. na obiektach Centrum Sportu w Opolu odbył się Finał Powiatowy XVIII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", w których udział wzięło 7 zespołów w Naszej kategorii wiekowej U-12. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach.

Zespół z Murowa wygrał rozgrywki grupowe i w półfinale zmierzył się z drużyną z Niemodlina (II miejsce w grupie) wygrywając czterema bramkami i tym samym awansując do finału, w którym Nasz zespół zmierzył się z rówieśnikami z Chróścic wygrywając po zaciętym pojedynku 2:1. Pozostałe wyniki wyglądały następująco: PSP Murów - GKS Komprachcice 2:1, PSP Łubniany - PSP Murów 3:4, PSP Murów - UKS Jedynka Niemodlin 6:2, PSP Murów - PSP 1 Chróścice 2:1. Klasyfikacja końcowa: 1. PSP Murów 2. PSP 1 Chróścice 3. SP Łubniany 4. UKS Jedynka Niemodlin 5. PSP Karłowice 6. Brynica 7. GKS Komprachcice.
Bramki dla szkoły z Murowa zdobył Lukas Janus-10 oraz Wojciech Talacha-4. Skład prezentował się następująco: Mateusz Jasiński, Lukas Kwiatek, David Strzys, Kacper Piegza, Rafał Toczek, Lukas Janus, Wojciech Talacha, Filip Piegza, Olivier Michaś, i Paweł Scheitza. Rozgrywkom towarzyszyła nieprzewidywalna pogoda, jednak to nie przeszkodziło Naszym młodym piłkarzom na zdobycie tytułu Mistrza Powiatu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: K.Gaweł