Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Akcja Mikołajki 2017 w Gminie Murów

Po raz czternasty w gminie Murów organizowana jest zbiórka darów na paczki (dzieci szczególnie cieszyłyby się ze słodyczy), które zostaną przekazane przez Mikołaja i jego pomocników podopiecznym Domu Dziecka w Chmielowicach, potrzebującym z Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Zopowych oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Zbiórka prowadzona jest do piątku, 08.12.2017 r. we wszystkich sklepach spożywczych, jednostkach OSP, bibliotekach oraz placówkach oświatowych w gminie.

Treść apelu do potencjalnych darczyńców:

APEL
 

         Na prośbę dzieci z Domu Dziecka w Chmielowicach, Domu Samotnej Matki w Zopowych oraz nieuleczalnie chorych, podopiecznych Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Czarnowąsach, proszę wszystkich ludzi Wielkiego Serca o pomoc w zorganizowaniu prezentów na dzień św. Mikołaja.

Obecnie w Domu Dziecka przebywa 14 dzieci, w Domu Samotnej Matki 9, a w Czarnowąsach 120 ciężko chorych.

Proszę pomóżmy tym dzieciom, nieuleczalnie chorym, obdarujmy ich naszym sercem, dobrocią, niech i oni cieszą się z dobrodziejstw prezentów od św. Mikołaja.

Prosimy o darowanie książek, przyborów szkolnych, środków czystości, artykułów spożywczych (trwałych), odzieży (w miarę możliwości nowej), zabawek, a przede wszystkim słodyczy, z których zostaną zrobione paczki
i w dniu św. Mikołaja będą wręczone dzieciom oraz chorym.

                                                                                                                                                    Andrzej Puławski

LOGO_Kraina borsuka_zimowo.jpeg