Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Akcja Mikołajki 2017 w Gminie Murów - relacja

Już czternasty raz z kolei w gminie Murów z powodzeniem odbyła się akcja Mikołajki. Hojność darczyńców przekroczyła znów oczekiwania organizatorów - udało się przygotować aż 146 paczek, które trafiły do podopiecznych Domu Dziecka w Chmielowicach, Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Zopowej oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Podziękowania należą się również strażakom naszej gminy, którzy z wielkim zaangażowaniem przeprowadzają biorą udział w tej akcji.

W tym roku oprócz jakże ważnych słodyczy, artykułów spożywczych i innych przydatnych produktów, ofiarowany został przez mieszkankę sołectwa Zagwiździa nowy telewizor, który posłuży mieszkańcom Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Zopowej.

Akcja zbierania darów na paczki mikołajkowe trwała do piątku, 09.12.2017 r. W remizie OSP w Zagwiździu strażacy i ochotnicy spędzili dobrych parę godzin na sortowaniu darów i przygotowaniu finalnych paczek. Natomiast w sobotę, 10.12.2017 r. paczki zostały wręczone przez Mikołaja i jego zacnych pomocników podopiecznym odwiedzanych domów dziecka oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Przy okazji Mikołaj osobiście czytał bajki i umilił w ten sposób wszystkim sobotni dzień, który wpisał się w mikołajkową atmosferę.

Obdarowani prosili, aby przekazać serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców.
Organizatorzy zbiórki darów dziękują serdecznie wszystkim osobom, które wsparły tegoroczną akcję mikołajkową.

Fotorelacja: