Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Święto Niepodległości w Przedszkolu Publicznym w Starych Budkowicach

Tradycyjnie, jak co roku w Przedszkolu Publicznym w Starych Budkowicach odbyła się uroczystość z okazji Święta Odzyskania  Niepodległości. Program słowno-muzyczny przygotowały dzieci najstarszej grupy pod kierunkiem pani Lidii Białas. Na spotkanie przybyli rodzice oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Murów pan Andrzej Puławski, Sekretarz pani Sylwia Dydzik, Dyrektor Biblioteki Publicznej pani Halina Lubacz, radny powiatowy pan Rudolf Mohlek oraz ksiądz proboszcz Waldemar Klose.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor przedszkola pani Wiesława Nieckarz, która podkreśliła znaczenie życia w wolnym kraju, nie nękanym złymi wydarzeniami oraz tego, że mamy swoje symbole narodowe, z których możemy być dumni. Dlatego ważne jest, by pamiętać o  tych,  którzy walczyli o Polskę, a wyrazem tego jest właśnie program artystyczny dzieci.

Dzieci ubrane w odświętne stroje, na tle ciekawej scenerii z ogromnym przejęciem recytowały i śpiewały pieśni patriotyczne. Wykonały również taniec do pieśni „Przybyli ułani po okienko”. Atmosfera panująca w sali była doniosła o czym świadczyło skupienie dzieci oraz wszystkich zebranych. Dzieci, pod kierunkiem pani Lidii, zaprezentowały wysoki poziom i zostały nagrodzone gromkimi brawami i słowami uznania. Przedszkolaki były bardzo dumne ze swojego występu.

Pan Wójt podziękował dzieciom i podarował im drobne upominki. Dzieci otrzymały również książeczki od pani Dyrektor Haliny Lubacz.

Tekst i fotorelacja: mgr Wiesława Nieckarz