Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Bożonarodzeniowe spotkanie z DFK

W niedzielę 10.12 dla wszystkich członków Mniejszości Niemieckie i ich sympatyków odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie.

Jak co roku w czasie adwentu bożonarodzeniowe spotkanie rozpoczęło się o godz. 14:00 w świetlicy wiejskiej w Grabczoku. Przewodnicząca zarządu DFK Pani Maria Raszkiewicz powitała wszystkich uczestników. Wspólnie został odśpiewany hymn MN „Oberschlesien ist mein liebes Heimat". W oczekiwaniu na przyjście św. Mikołaja, co było główną atrakcją tego spotkania, pani Lidia Białas przygotowała część artystyczną. Wierszyki i piosenki o św. Mikołaju oraz świętach bożego narodzenia w wykonaniu naszych dzieci wprowadziły wszystkich uczestników w świąteczne klimaty i bardzo  miłą bożonarodzeniową atmosferę…W końcu dojechał też i do nas św. Mikołaj, który przywitał się słowami cyt. "Bo Wy i u Was zawsze jest Super, super, super !”, po czym zaczął rozdawać prezenty. Była też wspólna zabawa naszych pociech z Mikołajem. Wspólnie spędzony czas, gdzie można było się tak po prostu znowu  spotkać, porozmawiać, powspominać,  przy kawie, pysznym kołaczu i aromatycznych świątecznych piernikach, coś wspaniałego. Musimy pielęgnować tradycję, którą przekazali nam nasi przodkowie, poprzednicy (te spotkania w latach 1990 zapoczątkował w Grabczoku śp. Walter Kroll) i dbać o to, aby były organizowane co roku.

Serdecznie dziękuję całemu zarządowi DFK Grabczok za przygotowanie kolejnego super fajnego spotkania bożonarodzeniowego w naszej miejscowości,  pani Lidii Białas i naszym dzieciaczkom za krótką ale bardzo treściwą i fantastyczną część artystyczną oraz naszemu św. Mikołajowi że nie zapomniał o naszym Grabczoku, że wbił do nas chociaż na chwilę… Wszystkim wielkie dzięki!

Tekst i fotorelacja: Sołtys Klaudia Gustaw