Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Wynik konkursu

Zespół młodzieży pod okiem opiekunów stworzył grę terenową, której finał odbył się podczas festynu dożynkowego 18 września w Zagwiździu. Gra pn.  „Poznaj zabytki Zagwiździa” miała na celu przybliżenie uczestnikom gry miejsc, wydarzeń i ludzi, którzy mieli istotny wpływ na powstanie i rozwój Zagwiździa, co doprowadziło do poprawy statusu społecznego i standardu życia ludności. Gra uwrażliwiła uczestników na rolę historii, jako „nauczycielkę życia”, która uświadamia nam kim jesteśmy, skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy...

W grze ustalono osiem punktów kontrolnych. Punkty kontrolne to śluza kanału hutniczego, odlewnia, kościół, wzgórze św. Rocha, czakram , most armatni, kuźnia i  Sala Muzealna. Spośród 92 pytań, każda drużyna wylosowała w sumie 16 pytań po dwa na każdym punkcie kontrolnym. Komisja główna po zweryfikowaniu prawidłowych odpowiedzi i dwóch dogrywkach ustaliła zwycięzców gry.
W grze uczestniczyło 8 drużyn, które reprezentowały sołectwa Brynica-Surowina, Bukowo, Grabczok, Grabice, Murów, Nowe Budkowice, Okoły i Radomierowice. Pierwsze miejsce Bukowo, drugie Grabczok, trzecie Murów. 

 www.zagwizdzie.pl

Lista laureatów znajduje się na stronie CEO: http://ceo.org.pl/pl/slady/news/zwyciezcy-konkursu-graj-w-dziedzictwo