Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Kiermasz Wielkanocny – relacja

Kiermasz Wielkanocny

W niedzielę 25.03.2018r. w świetlicy wiejskiej w Grabczoku odbył się kiermasz wielkanocny.

W tę niedzielę w naszej miejscowości naprawdę było czuć świąteczno – wielkanocny klimat. Kto nas odwiedził doskonale się o tym przekonał. Stroiki, wielkanocne ozdoby przygotowane przez naszą grupę dzieci z Akademii Twórczości, babkowe baranki, zajączki, art. z firmy Pilar – Państwa Anity i Henryka Drongów z Budkowic Starych, przepiękne ciasteczka z Lukrowej Krainy Pani Iwety Sochor z Brynicy, kwiatowe dekoracje z kwiaciarni Frelka Pani Patrycji Kotula z Brynicy, świąteczne serwety od naszej Gosi – Samosi, aromatyczne szynki i wędliny z zakładu wędliniarskiego Patyna z Turawy, miód pszczeli oraz wiele innych wielkanocnych ozdób. Każdy kto odwiedził nasz kiermasz mógł znaleźć coś dla siebie, nie wyszedł z pustą ręką. Można było zrobić sobie mały przerywnik w tej przed świątecznej pogoni, usiąść ze znajomymi przy kawie i swojskich wypiekach, które przygotowały nasze gospodynie z Grabczoka. Z kolei fotograf Pani Ewelina Gregulec z Komprachcic, zapraszała do robienia pamiątkowych zdjęć w przepięknej wiosennej aranżacji.

Osobom które przyczyniły się do organizacji kiermaszu oraz wszystkim, którzy odwiedzili nasz tegoroczny wielkanocny kiermasz, grupa dzieci z Akademii Twórczości działającej w Klubie książki Podgrabek w Grabczoku za zebrane datki, które pozwolą na ich dalszą działalność, składają Wszystkim serdeczne podziękowania.

 

Tekst, fotorelacja – Sołtys Klaudia Gustaw

Kiermasz 1.jpeg kiermasz 10.jpeg kiermasz 11.jpeg kiermasz 12.jpeg kiermasz 13.jpeg kiermasz 15.jpeg kiermasz 16.jpeg kiermasz 17.jpeg kiermasz 18.jpeg kiermasz 2.jpeg kiermasz 3.jpeg Kiermasz 4.jpeg Kiermasz 5.jpeg Kiermasz 6.jpeg Kiermasz 7.jpeg kiermasz 9.jpeg kiermsz 8.jpeg