Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Posadź drzewo wolności w 100-lecie niepodległości

Gmina Murów wzięła udział w akcji pn. „Posadź drzewo wolności w 100-lecie niepodległości”. Jest to jedno z działań w ramach cyklu „Środowisko ponad wszystko” organizowanych przez portal informacyjny Opowiecie.info w partnerstwie z powiatem opolskim, Starostwem Powiatowym i Opolską Izbą Gospodarczą.

9 kwietnia 2018 r. w ramach wspomnianej akcji Wójt Gminy Murów – Pan Andrzej Puławski, Starosta Opolski- Pan Henryk Lakwa, Pani Sołtys Murowa, Pani Dyrektor Sz.P. w Murowie, uczniowie oraz mieszkańcy Gminy symbolicznie zasadzili dwa pierwsze drzewa na placu rekreacyjno-sportowym w Murowie. Pozostałe sześć drzew, które Gmina zobowiązała się posadzić w ramach akcji znalazły swoje honorowe miejsca przy placówkach oświatowych Gminy, tj. Przedszkole Publiczne w Murowie, Przedszkole Publiczne w Zagwiździu, Przedszkole Publiczne w Starych Budkowicach, Szkoła Podstawowa w Starych Budkowicach oraz na placu rekreacyjnym w miejscowości Radomierowice.

 

Mamy również przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców Gminy na Piknik Ekologiczno-Edukacyjny organizowany w Dobrzeniu Wielkim (plac obok kąpieliska „Balaton”) 21 kwietnia 2018r. o godz. 14.

 

2.jpeg 5.jpeg

3.jpeg 6.jpeg