Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Majówka w Mańczoku- relacja

W sobotę 05.05 odbyła się majówka w Mańczoku.

Nabożeństwo majowe w Mańczoku, które zostało zapoczątkowane 9 lat temu przez Odnowę wsi, Radę Sołecką wsi Grabczok oraz Księdza Proboszcza Krzysztofa Mroza tak jak w ubiegłych latach odbyło się w pierwszą sobotę maja.

Mańczok został założony w 1797 r. jako kolonia leśna. Przed zakończeniem II wojny światowej miejscowość była związana administracyjnie z gminą Łubniany. Od kilku dziesięciu lat Mańczok należy do gm. Murów i jest przysiółkiem sołectwa Grabczok.

Nasi mieszkańcy na majówkę do Mańczoka pojechali wspólnie. Specjalnie na tę okazję został przygotowany transport. Z pobliskich miejscowości – Łubnian, Brynicy i Jełowej zjechało się również wiele osób. W nabożeństwie majowym, które prowadził ks. Krzysztof Mróz w asyście ks. Teofila Cyrys uczestniczyło około 70 osób. Po nabożeństwie dla wszystkich uczestników majówki przygotowano poczęstunek. Za udział w majówce wszystkim serdecznie dziękujmy.

Podziękowania kierujemy również dla Pań które przygotowały poczęstunek oraz Kołu Łowieckiemu Daniel za udostępnienie wozu – podwody.

 

 

Tekst i fotorelacja – Sołtys Klaudia Gustaw