Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Finał konkursu „Najaktywniejszy Lider Społeczności Wiejskiej”

20 września br. w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie odbył się finał konkursu „Najaktywniejszy Lider Społeczności Wiejskiej” gdzie p. Andrzej Puławski Wójt Gminy Murów – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Opolu zajął drugie miejsce.
 

 

Uhonorowanie uczestników poprzedzone było cyklem szkoleń i wykładów. Jedną z dziedzin uhonorowania p. Puławskiego była jego praca społeczna na rzecz zabytkowej huty w Zagwiździu. Po ostatnim remoncie przez kilka miesięcy przygotowywał nowy wystrój Sali Regionalnej – do wyczyszczenia, remontu i konserwacji były setki eksponatów, prace te wykonał z pomocą żony, córki i osoby zatrudnionej w obiekcie zabytkowym.
Podczas przemówienia szczególne podziękowania skierował do strażaków, którzy pomogli wynieść, a następnie wnieść ciężkie maszyny i urządzenia. Podkreślił, że od początku tj. od 1986 r. duże zaangażowanie, pomoc i wsparcie ma u mieszkańców Zagwiździa.
Zabytkowe obiekty huty w Zagwiździu są głównym atutem przystąpienia Sołectwa Zagwiździe do sieci 20tu Najciekawszych Wsi w Polsce.